Rozbudowa wojewódzkiego szpitala przy ul. Koszarowej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Mimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Jerzego Gromkowskiego we Wrocławiu rozbudowuję się i poprawia warunki pobytu dla pacjentów. W ostatnim czasie został wybudowany między innymi nowy blok operacyjny i apteka. Obecnie w trakcie rozbudowy znajduje się oddział neurologii.

Jesteśmy na etapie dalszego rozwoju szpitala, czyli potrzeb zakresu rehabilitacji. Chodzi o oddział neurologii, czyli pacjentów udarowych, których dość spora liczba przechodzi przez nasz szpital oraz oczywiście interna i to co najważniejsze przygotowujemy się na możliwość rehabilitacji pacjentów covidowych i pocovidowych – mówi Janusz Jerzak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

W nowowybudowanym budynku, znajdzie się między innymi oddział rehabilitacji na minimum 30 łóżek oraz oddział żywienia klinicznego.

Na pierwszym piętrze ma być żywienie kliniczne to jest taka nasza działalność wręcz wyjątkowa na Dolnym Śląsku, którą chcemy dalej rozwijać, liczba pacjentów jest duża nie dajemy rady. Następne piętra będą na potrzeby epidemiologii, ponieważ staje się to co raz bardziej gorący temat i na samej górze możliwość rozwoju naszej neurologii, która jest na razie na najwyższym piętrze, potem tam będzie rehabilitacja – mówi Janusz Jerzak.

To za co najbardziej cenię szpital przy ul. Koszarowej to jest średniodystansowe myślenie. O długodystansowym jeszcze nie wiem, bo niektórzy epidemiolodzy mówią, że epidemia będzie pokoleniowa i będzie jeszcze długo trwała. Mam nadzieję, że to tylko „strachy na lachy”. Natomiast jak czasami mamy takie odczucie, że w niektórych miejscach pandemia zamroziła służbę zdrowia, to tutaj mam wrażenie, że mamy do czynienia z pewnym rozwojem – mówi Jarosław Obremski, wojewoda dolnośląski.

Modernizacje, które przechodzi szpital, w tym nowowyremontowana izba przyjęć mają między innymi polepszyć jego działalność w przypadku 4. fali pandemii.

Te zmiany wszystkie dają nam szansę bycia bezpiecznym, czyli personel i pacjenci. Potężna apteka, którą pare lat temu wybudowaliśmy jest pełna sprzętu i nie tylko. Musieliśmy uruchomić dodatkowe magazyny, żeby być przygotowanymi na 4. falę pandemii – zaznacza Janusz Jerzak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im J. Gromkowskiego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu.

Oprócz obecnych inwestycji w planach szpitala są już kolejne.

Centrum psychiatrii dziecięcej, mamy zamiar wybudować nowoczesny pawilon na terenie szpitala wewnątrz oraz rozbudowa oddziału zakaźnego. Chodzi o stworzenie nowoczesnych izolatek. Zakładamy, że ta epidemia którą mamy to niestety pewnie nie koniec. Jak się powtórzy chcemy być jeszcze lepiej przygotowani jak teraz – dodaje Janusz Jerzak.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy