Rozłam w klubie Jacka Sutryka w Radzie Miejskiej Wrocławia. Platforma Obywatelska zrzesza 12 radnych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dopiero co powstał, a już jest najliczniejszy. Nowy klub Platformy Obywatelskiej w Radzie Miejskiej Wrocławia będzie tworzyło 12 radnych.

Nowy klub liczy 12 radnych, wielu z nich przeszło z klubu Forum Jacka Sutryka. 

– My jako Platforma Obywatelska i Koalicja Obywatelska osiągnęliśmy we Wrocławiu i także w okręgu nr 3, ale przede wszystkim we Wrocławiu, ponad 40% poparcia. To jest olbrzymie zaufanie, ale też taki wyraz nie tylko takiego zaufania w tych wyborach parlamentarnych, ale również w wyborach samorządowych, do Parlamentu Europejskiego. W związku z tym, to zobowiązanie traktujemy bardzo poważnie. Mamy wiele projektów do zrobienia dla Dolnego Śląska, dla Wrocławia – mówi Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląski.

– Bez wątpienia państwo obserwowali to 15 października. Odpowiedzialność za miasto, za region w przypadku Dolnego Śląska i Wrocławia nie spada na Bezpartyjnych Samorządowców, tylko na Koalicję Obywatelską. Od razu powiem, że nasze rozmowy dotyczące także odtworzenia, bo to jest odtworzenie klubu Platformy Obywatelskiej, klubu w pewnym sensie Koalicji Obywatelskiej, wynika właśnie z wyników wyborczych 15 października. Na nas ciąży ta odpowiedzialność – mówi Bogdan Zdrojewski, poseł na Sejm RP, KO.

Nowy klub ma pomóc przyszłemu rządowi Donalda Tuska w realizacji polityki na poziomie lokalnym, a już wiosną wybory samorządowe.

– Chcemy, aby ten okres ostatnich 4-5 miesięcy przebiegał w warunkach wzajemnego szacunku, zrozumienia, powagi sytuacji, dlatego też nie przewidujemy zmian, jeżeli chodzi o samo miasto. W tym czasie będziemy współpracować z prezydentem Jackiem Sutrykiem do końca – mówi Bogdan Zdrojewski, poseł na Sejm RP, KO.

Póki co Koalicja Obywatelska jasno nie wyraziła swojego poparcia dla konkretnego kandydata, w tym obecnego prezydenta miasta Jacka Sutryka. Dużo mówi się o kandydaturze posła Michała Jarosa.

– Będzie taki moment, w którym przeprowadzimy konsultacje. Będziemy na pewno ze wszystkimi kandydatami, środowiskami demokratycznymi, organizacjami pozarządowymi, również z ruchami miejskimi będziemy szukali na pewno kandydata bądź kandydatki, który będzie łączył te wszystkie środowiska. To jest ten taki moment przed nami – mówi Michał Jaros, przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląski.

Sam prezydent na naszej antenie zadeklarował, że liczy na poparcie koalicji.

– Liczę, myślę, że też wrocławianie na to liczą. Ja się codziennie spotykam z setkami,nie z dziesiątkami, a z setkami wrocławian tygodniowo, z tysiącami wrocławian. Wiem, co im w duszy gra, wiem, jak mówią. Oni oczekują dzisiaj zgody, oni oczekują dzisiaj porozumienia. Myślę, że wrocławianka czy wrocławianin, którzy są zainteresowani rozwojem swojego miasta, regionu, nie liczą na i nie oczekują żadnych kłótni i sporów politycznych. Dlatego ważna jest zgoda. Dlatego ważne jest porozumienie. Ja na to porozumienie liczę. Ja do tego porozumienia będę wszystkich oczywiście namawiał – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy