Rozliczaj PIT we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyły rozliczenia PIT za 2020 rok. Termin na złożenie rocznego zeznania podatkowego mija 30 kwietnia. Urzędnicy podkreślają, że warto rozliczyć się właśnie we Wrocławiu.

Dla mieszkańca to oznacza realizację programu „Nasz Wrocław” i 630 zł w korzyściach, które osiąga. To są wizyty w Zoo, do Aquaparku. Dla miasta oznacza to środki na realizacje choćby Budżetu Obywatelskiego, inicjatyw lokalnych, pewnych inwestycji infrastrukturalnych, które są niezwykle ważne – mówi Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia. 

W związku z tym, że dla nas jest ważny każdy płacący podatki we Wrocławiu, każdy mieszkaniec korzystający z miasta, uruchomiliśmy program „Nasz Wrocław”. W tej chwili do tego programu zarejestrowało się ponad 114 tys. osób – mówi Radosław Michalski, dyrektor Wydziału Promocji Miasta i Turystyki.

PIT stanowi 28% budżetu miasta, czyli 1 mld 474 mln złotych. To jest kwota 150 nowych tramwajów albo 4 dużych inwestycji, takich jak na przykład Most Wschodni.

To są ogromne środki, które pozwalają nam realizować nasze plany inwestycyjne. Tegoroczny plan inwestycyjny to jest 1 mld złotych. Prawie 1,5 mld złotych to tyle, że jesteśmy w stanie wykonywać wszystkie nasze roczne inwestycje i jeszcze nam wystarcza, żeby chociażby inwestować w edukację – mówi Marcin Urban, skarbnik Wrocławia.

Rozliczyć PIT można na trzy sposoby: poprzez aplikacje e-PIT, poprzez wizytę do Urzędu Skarbowego albo wysyłając deklaracje pocztą. Uzupełniając informacje, warto sprawdzić, czy został wpisany wrocławski adres zamieszkania.

Sprawdźmy ten adres zamieszkania, a nie zameldowania. Bo część osób myśli, że tam gdzie się urodziłem, to tam muszę rozliczać podatki, ale tak nie jest. Mieszkamy we Wrocławiu, korzystamy z infrastruktury, więc PIT-y rozliczamy również we Wrocławiu – mówi Marcin Urban.

Teraz w dobie koronawirusa jest to bardzo ważne, kiedy kondycja miasta została osłabiona. Od naszej solidarności zależy, czy ten Wrocław, który znamy, będzie mógł pokonać kryzys i dalej się rozwijać –  mówi Edyta Skuła, radna miejska.

Według danych Izby Administracji Skarbowej w 2019 r. we Wrocławiu było 464 tys. czynnych podatników w 2020 – 490 tys. Więcej informacji, co do rozliczania podatków można znaleźć na stronie rządowej www.podatki.gov.pl.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy