Rozmowa o relacjach. Konferencja w ramach Roku Dobrych Relacji

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
O relacjach, o tym jak je budować i unikać tych toksycznych. Uniwersytet Trzeciego Wieku organizuje konferencję w ramach Roku Dobrych Relacji.

– 29 września organizujemy naukową konferencję, która ma charakter międzynarodowy. Tutaj gdzie jesteśmy dzisiaj w budynku Instytutu Psychologii i Pedagogiki 29 września od godziny 10:00 zapraszamy na naszą konferencję. Jako placówka wiodąca we Wrocławiu w regionie Dolnego Śląska chcemy pokazać jak relacje nawiązujemy, jak je budujemy, jak je pielęgnujemy w Uniwersytecie –mówi dr Magdalena Wnuk-Olenicz, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

-Moje doświadczenia wieloletnie jako edukatora osób starszych mówią, że dla zdrowia, dobrego samopoczucie, dobrostanu, jak to psychologia starości określa. Nie tyle ważne są dieta i ruch, bo ciągle wszyscy mówią „Właściwie się odżywiaj, ruszaj się!”. Najważniejsze są relacje z ludźmi. Pandemia zrobiła nam ogromną krzywdę, pogłębiła nam tą samotność szczególnie osób starszych, które stały się zagrożeniem dla zdrowia świata. Jeszcze przybyła jedna przyczyna wykluczenia nas i dlatego ten rok dla mnie jest spełnieniem moich marzeń  – mówi dr Walentyna Wnuk, andragog.

-Do udziału w konferencji zaprosiliśmy wspaniałych ekspertów. Planujemy cztery wystąpienia tzw. plenarne, które rozpoczną konferencję. Wystąpienia będą dotyczyły właśnie tematyki relacji, budowania dobrych relacji, natomiast w panelu chcemy pokazać właściwie w jaki sposób budować dobre relacje, jak radzić sobie z obniżeniem nastroju, problematyką samotności, której tak teraz często doświadczamy również z powodu pandemii, która nie chce nas opuścić –mówi dr Magdalena Wnuk-Olenicz, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

-Samotność jest problem, który w sposób szczególny doświadczają osoby starsze. On dotyczy wszystkich i młodych, i starych, i chory, i zdrowych, i biednych, i bogatych to jest w tym momencie choroba cywilizacyjna. Wrocław jest pierwszym miastem w Polsce, w Europie mam odwagę powiedzieć, który taką inicjatywę podjął – mówi dr Walentyna Wnuk, andragog.

-Myślę, że to wydarzenie pozwoli na taką dobrą wymianę myśli, refleksji o charakterze takim i naukowym, i bardzo praktycznym. Konferencję poprowadzimy w trybie hybrydowym, a więc będzie ona stacjonarnie tutaj w budynku Instytutu Psychologii i Pedagogiki w dużej auli, natomiast będziemy również transmitować całe wydarzenie na żywo online, także będzie można się dołączyć ze swojego dowolnego miejsca –mówi dr Magdalena Wnuk-Olenicz, kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy