Programy Echo24

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę

Najnowsze odcinki

Prof Giezek: ta ustawa godzi w porządek prawny państwa polskiego

Gościem Rozmowy Echo24 jest prof. Jacek Giezek z Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego, z którym rozmawiamy o ustawie o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne Rzeczypospolitej Polskiej w latach 2007-2022, zwanej popularnie Lex Tusk. Profesor Giezek wskazuje naruszenia Konstytucji RP dokonane przez polityków PiS, którzy doprowadzili do przegłosowania tej ustawy oraz zagrożenia jakie niesie ona dla polskiego porządku prawnego oraz naszego bezpieczeństwa prawnego. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Jaros: gmina Sobótka zadłużona na ponad 23 mln zł. Burmistrz nie odpowiada na poselską interpelację

Z gośćmi – Michałem Jarosem – posłem na Sejm i Grzegorzem Waksmundzkim – asystentem posła i prowadzącym w Sobótce biuro poselskie – rozmawiamy o tym, dlaczego pół miliona Polaków wyszło w proteście na ulice Warszawy i o kontrowersyjnej sytuacji w Sobótce – gmina jest zadłużona, a burmistrz milczy.

Gęstwa: Wyzwanie 365 Triathlon ma łączyć ludzi

Gościem Rozmowy Echo24 jest Wojciech Gęstwa, organizator Wyzwania 365 Triathlon, który opowiadał o przygotowaniach do startu i pierwszych dniach wyzwania. Adrian Kostera zmagania zaczął od pływania. Każdego dni pokonuje 18 km na zalewie Stradomia Wierzchnia, ale możliwe są drobne modyfikacje. Dla organizatorów zaskoczeniem okazali się ludzie, którzy licznie wspierają Adriana w zmaganiach i to z różnych stron Polski.

Żak: marsz 4 czerwca to dopiero początek

Gościem Rozmowy Echo24 jest Mateusz Żak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej we Wrocławiu, który opowiadał o kulisach organizacji tego wydarzenia i emocjach związanych z pochodem. 500 tysięcy osób na ulicach Warszawy to duży impuls dla opozycji, ale wiceprzewodniczący opowiada, jak go teraz wykorzystać.

Sokołowska: eko-pakiet dla seniorów ma im pomóc w edukacji ekologicznej

Gościnią Rozmowy Echo24 jest Katarzyna Sokołowska z Departamentu Zrównoważonego Rozwoju, Wydział Klimatu i Energii UM Wrocławia, która opowiadała o Światowym Dniu Ochrony Środowiska 5 czerwca. Z tej okazji urząd miasta przygotował eko-pakiety dla seniorów, które pomogą w eko-edukacji. Są one częścią Wrocławskiego Niezbędnika Senioralnego.

Downar-Zapolska: przestałam czekać i zaczęłam spełniać swoje marzenia

Gościnią Rozmowy Echo24 jest Laura Downar-Zapolska, biegaczka i podróżniczka, która łączy obie pasje. Na 30. urodziny wyjechała na dwa miesiące do Azji i tam w 5 tygodni przebiegła 5 półmaratonów w 5 różnych krajach. Jak sam zdradza to dopiero początek jej marzeń.

Augustyn: Działamy lokalnie, ale na skalę globalną

14 czerwca w Legnicy odbędzie się już po raz czwarty Energy Industry Mixer. Jest to impreza podczas której specjaliści z branży energetycznej, samorządowcy i przedsiębiorcy rozmawiają o energetyce i wyzwaniach przed nią stojących. W tym roku tematem spotkania jest zagospodarowanie odpadów. Gośćmi Rozmowy Echo 24 są organizatorzy Energy Mixera – Enrico Ciullo z firmy Bosetti Global Consulting i Stefan Augustyn z Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Jaros: “PiS to grupa rekonstrukcyjna, która odtwarza PRL”

Michał Jaros, poseł na Sejm RP i przewodniczący Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku komentuje podpisanie Ustawy o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich tzn. ustawa Lex Tusk. Ocenia także użycie wizerunku Auschwitz w spocie Prawa i Sprawiedliwości. Mówi o nadchodzącym Marszu 4 czerwca.

Campus Polska Przyszłości: trwa rekrutacja. Czy warto wziąć w niej udział?

Kinga Grabarczyk z Fundacji “Campus Polska” mówi o zbliżającym się Campusie – dlaczego warto wziąć w nim udział, dla kogo organizowane jest to wydarzenia i wokół jakich tematów się kręci. W rozmowie Echo24 także o tym, co interesuje młodych ludzi oraz jak zbliżające się wybory wpłyną na Campus Polska Przyszłości 2023.

Kolanowski: nasz główny cel, to poznanie się

Interreg Polska-Saksonia to miejsce, gdzie można realizować projekty z pogranicza Dolnego Ślaska, lubuskiego oraz Saksonii. Na projekty, które wspierają partnerstwo polsko- saksońskie można dostać nawet 50 tysięcy euro wsparcia. O programie, celach projektów oraz możliwościach finansowania w Rozmowie Echo 24 mówi Krzysztof Kolanowski kierownik Wspólnego Sekretariatu INTERREG Polska-Saksonia. informacje o programie można znaleźć na stronie n:https://pl.plsn.eu