Echo24.tv » Rozmowa
Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę
O finale WOŚP, o społecznym wsparciu dla polskiej medycyny i o opiece koordynowanej w poz rozmawiamy z Piotrem Karniejem, ekspertem rynku zdrowia, Stowarzyszenie Menedżerów Opieki Zdrowotnej
Monika Włodarczyk z Wrocławskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Ewa Kołodziejczak z Microsoft opowiadają o wspólnej inicjatywie “Projekt Obywatel – odpowiedzialność i tożsamość. Hackaton Minecraft Education Edition”. Mówią o korzyściach nauczania z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości.
Dr Marek Musioł z Instytutu Studiów Międzynarodowych UWr opowiada o wspólnych spotkaniach KE i studentów UWr. Spotkania dotyczą różnych obszarów, m.in. klimatu i środowiska i mają uświadamiać młode pokolenie.
Z założycielem Akademii Firm Rodzinnych Wojciechem Wróblem rozmawiamy o tym jak korzystają właściciele firm na udziale w zajęciach akademii, o problemach nurtujących polskie firmy rodzinne i o klimacie dla biznesu w naszym kraju. Rozmowę prowadzi redaktor naczelny Telewizji Echo24 Paweł Czuma.
To cele jakie stawia przed nami Unia Europejska. Dziś tylko 35 % odpadów podlega recyklingowi. Mamy dziś technologie, które pozwalają na budowanie nowoczesnych sortowni śmieci, które nie są uciążliwym sąsiedztwem, bo zarówno hałas jak i zapach można zredukować praktycznie do zera. Gościem Rozmowy Echo 24 jest dr inż Łukasz Szałata z Wydziału Inżynierii Środowiska Politechniki Wrocławskiej, który mówi o tym czym jest i na czym polega gospodarka obiegu zamkniętego.
Justyna Zdanowicz, trenerka personalna EMS mówi o treningu z pomocą impulsów elektrycznych. Dla kogo taki trening jest korzystny i jak to możliwe, że jednostka treningowa trwająca 28 minut odpowiada treningowi siłowemu, który zajmuje nawet 3 godziny? O szczegółach w rozmowie Echo24.
Z Romanem Potockim, starostą powiatu wrocławskiego, rozmawiamy o nowej siedzibie powiatu, która była niezbędna. I o bezpłatnym KTG dla kobiet w ciąży, o wykładach na temat boleriozy, o walce z nadwagą i otyłością wśród dzieci i o poradach psychologów dla nastolatków.
O koncertach, aukcjach i tysiącach wolontariuszy na ulicach rozmawiamy z Rafałem Hejną, szefem sztabu przy Wrocławskim Instytucie Kultury.
O aktorach z niepełnosprawnościami na deskach Teatru Arka, o premierach, spektaklach i nagrodach rozmawiamy z aktorami – Markiem Trocińskim i Jaśkiem Grządzielą.
Z Krzysztofem Smolnickim, z Dolnośląskiego Alarmu Smogowego, rozmawiamy o tym, co zrobić, by poprawić jakość powietrza we Wrocławiu, gdzie zdobyć pieniądze na likwidację “kopciuchów” i co odpowiedział na złożone pismo pełnomocnik premiera.