Programy Echo24

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę

Najnowsze odcinki

Interesy w Kraju Kawy

We Wrocławiu otwarto konsulat honorowy Brazylii. Radosław Tadajewski opowiada, że to spora szansa dla wrocławskiego biznesu.

Nierówności we współczesnej Europie – konferencja naukowa we Wrocławiu

Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich działający na Uniwersytecie Wrocławskim po raz drugi organizuje konferencje naukową poświęconą obliczom współczesnej Europy. Tym razem prelegenci porozmawiają o nierównościach. O formule, założeniach oraz szczegółach mówią prezeska koła – Wiktoria Morawska i sekretarz koła – Karolina Polak.

MIASTOmovie to rozmowa o mieście i architekturze

mówi Anna Bieliz z Wrocławskiej Fundacji Filmowej, o kolejnej już edycji festiwalu. MIASTOmovie to filmy i dyskusja o architekturze i jej wpływie na życie mieszkańców. Festiwal startuje 29 września i potrwa do 3 października.

Kobierzyce to polska mekka karate

mówi Dariusz Kwiecień, trener Kobierzyckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Mała gmina, w której trenuje coraz więcej młodych mistrzów. W sobotę – 25 września 10. edycja Kobierzyce Cup, prestiżowego turnieju, który co roku przyciąga najlepszych zawodników z całej Polski.

Otwarty Dzień Inżyniera Budownictwa już w sobotę. Bezpłatne porady dla mieszkańców

Gośćmi rozmowy Echo24 są Janusz Szczepański, przewodniczący Rady Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa oraz jego zastępca Rafał Zarzycki. Rozmawiamy na temat wydarzenia, które jest organizowane w całej Polsce, a także na Dolnym Śląsku i odbędzie się 25 września. Mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się więcej na temat prawa budowlanego.

Wrocław musi mieć kolej

Polityk Nowoczesnej opowiada o kolei miejskiej Wrocławia, ale też o kongresie Nowej Nadziei.

Branża lotnicza działa tuż za rogiem

Chociaż wydawać by się mogło, że samolotu i części do nich produkują tylko Amerykanie, to we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku działają firmy związane z branżą lotniczą. O przyszłości lotnictwa w Polsce i na świecie w czasie pandemii i po pandemii specjaliści rozmawiać będą 21 września podczas branżowej konferencji “Aeromixer 2021”. Będzie to także okazja, aby spotkać swoich przyszłych partnerów biznesowych. O tym jak wygląda obecnie biznes związany z lotnictwem mówią w Rozmowie Echo24 – Enrico Ciullo – koordynator Aeromixera 2021 i Marek Dras członek zarządu Dolnośląskiego Klastra Lotniczego.

Ołtaszyn żyje kulturalnie i artystycznie. Zapraszamy na nowy spektakl

– mówi Bogdan Michalewski, z Ośrodka Kultury CAL ze “Sceną teatru na Bruku” na Ołtaszynie. Rozmawiamy na tem działać w Centrum Aktywności Lokalnej, a także o działalności Teatru na Bruku.

Biznes wokół osób starszych będzie się rozwijał

I będą potrzebni specjaliści w tych branżach. O studiach podyplomowych z psychogerontologi na Uniwersytecie Wrocławskim opowiada w Rozmowie Echo24 dr Bogna Bartosz. W programie mówi także o tym w jaki sposób aktywować osoby starsze i czego można się nauczyć na studiach dekowanych osobom chcącym pracować z seniorami.

Dzień Odry już w sobotę! Masa atrakcji w centrum

– mówi Joanna Rańda z Wydziału Promocji Miasta i Turystyki. Rozmawiamy na tematy soboty, bo wtedy po raz piąty odbędzie się Dzień Odry, w ramach tego święta odbędzie się masa konkursów, pokazów i występów.