Programy Echo24

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę

Najnowsze odcinki

Święto Podwórka Ruska 46. Co będzie się działo?

Weekend 24-26 czerwca na Ruskiej 46 upłynie pod znakiem świętowania – koncerty, warsztaty, drag queen show i Bałkańska Biesiada Neonowa. O tym, co będzie się działo mówi Maciej Tymorek z Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Błoński: nie mamy wyjścia – musimy inwestować, budować przedszkola, szkoły. Dla dobra mieszkańców.

Z Wojciechem Błońskim, wójtem gminy Długołęka, rozmawiamy o hucznych obchodach Dni Gminy Długołęka, o potrzebie budowy nowych szkół i nowym wydziale komunikacji.

Kopeć: cieszę się, że pociągi wróciły do Kobierzyc, ale nie całkowicie

mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce. Po 22 latach pociągi powróciły do Kobierzyc, ale jest ich mniej niż planowano. Cały czas są prowadzone rozmowy z marszałkiem województwa dolnośląskiego. Oprócz tego wójt opowiadał o inwestycjach i piknikach na terenie gminy.

Hernik: W ciągu tych 11 lat pomogliśmy ogromnej grupie osób

mówi Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacja Poland Business Run. To największy bieg charytatywny w Polsce, który co roku pomaga osobom z niepełnosprawnościami. W tym roku pomoże także pacjentkom po mastektomii. Bieg ruszy 4 września

Witkowska: to świetny sposób na naukę

mówi Dorota Witkowska, rzecznika Ekosystemu Wrocław o piknikach, które teraz odbywają się w całym mieście. Podczas takich pikników Ekosystem kształci ekologicznie. Wysokie temperatury sprawiają, że żywność może psuć się o wiele szybciej, rzeczniczka zdradzi jak temu zapobiec.

Czy BGK właściwie czyta polską gospodarkę?

Z Ewą Nowak-Iskrą, dyrektor Regionu Dolnośląskiego BGK rozmawiamy o zagadnieniach związanych z Przemysłem 4.0 i tym, dlaczego tak opornie rozwija się on w Polsce, o firmach rodzinnych i ich znaczeniu dla polskiej gospodarki oraz o polskich bizneswomen i ich codziennych kłopotach. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Jak posprzątać internetowy śmietnik?

Programistka i projektantka stron internetowych na pomysł działalności swojej firmy wpadła, kiedy prowadząc firmę internetową została oszukana przez osoby, które miały stworzyć dla niej dobrze funkcjonującą stronę, a stworzyły internetową wydmuszkę, która trafiła do wirtualnego śmietnika. Zamiast się załamywać, sama nauczyła się programowania i postanowiła, że jeśli ma pomagać firmom, to tylko uczciwie i rzetelnie i tak powstała By Fehu. O tym jak śmiecimy w Internecie mówi w Rozmowie Echo24 – Joanna Gizgier programistka i przedsiębiorczyni.

Lato w mieści z Mikrograntami – co będzie się działo?

W ramach kolejnego naboru do miejskiego programu Mikrogranty realizowanych będzie 38 projektów? Co zostało wybrane i jakiego rodzaju aktywności czekają na mieszkańców? O szczegółach w rozmowie Echo24 mówi Agnieszka Wywrot z Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Robosfera bez barier – miasto sfinansuje zajęcia z robotyki dla uczniów z niepełnosprawnościami

Blisko 3 lata, 11 wrocławskich placówek i 750 dzieci – to podsumowanie RoboSfery bez Barier – cyklu bezpłatnych warsztatów z robotyki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Dzięki nim najmłodsi mieli możliwość zetknąć się z nowymi technologiami, poznać tajniki robotyki i podstawy programowania. To jedyny na tak dużą skalę projekt w Polsce. O szczegółach mówią Robert Bednarski, dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki UM Wrocławia oraz Michał Kąciak, współwłaściciel „Planety Robotów”.

Jako konsumenci mamy wpływ na duże firmy

Sprzeciw konsumentów pokazał, że wielkie firmy, które postanowiły zostać w Rosji musiały się wycofać ze swojej decyzji. To znak, że nawet jako zwykli konsumenci możemy wpływać na decyzje olbrzymich korporacji. Jeśli chcemy zatrzymać zmiany klimatyczne musimy działać już teraz, a mamy narzędzia w ręku. O tym co to jest zrównoważony rozwój, jak go wykorzystać w biznesie i w codziennym życiu mówi w Rozmowie Echo 24 – dr Joanna Kubicka z Coventry University.