Programy Echo24

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę

Najnowsze odcinki

Misją naszą jest prowadzenie badań, które mają służyć gospodarce, biznesowi, społeczeństwu

mówi Andrzej Dybczyński, dyrektor Łukasiewicz PORT. To ośrodek badawczo-rozwojowy, który od lat rozwija się w Kampusie na Praczach Odrzańskich we Wrocławiu. Ogrody Doświadczeń, Wirtualny Instytut Badawczy, naukowe konferencje – o tym w rozmowie.

Robimy co w naszej mocy, ale nie jesteśmy cudotwórcami

– mówi dr n.med. Agata Sławin, lekarz rodzinna z Wrocławia. Rozmawiamy o nowym rozporządzeniu ministra zdrowia, które dzieli pacjentów, wprowadza nowe obowiązki, ogranicza dostęp do lekarza pacjentom niecovidowym i wszystkim utrudnia życie.

ZOO Wrocław – budowanie turystycznej potęgi

W drugiej części rozmowy z kończącym swoją misję we wrocławskim ZOO prezesem Radosławem Ratajszczakiem wspominamy historię pomysłów i budowy najważniejszych inwestycji w ZOO: Afrykarium, wybiegów dla lwów i wilków, ptaszarni, pawilonu Madagaskar, czy wybiegu dla lemurów. Przypominamy naukowe osiągnięcia ogrodu i znaczenie dla kolejnych nowych projektów wsparcia ze strony władz Wrocławia. Rozmowę prowadzi Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

Da Vinci w Zajezdni. Poszukujemy nowości

Gościem rozmowy Echo24 był Juliusz Woźny – rzecznik Centrum Historii Zajezdnia. Opowiadał o nowej wystawie w muzeum oraz o planach na nowy rok. 2022 to rok Edyty Stein, Zajezdnia będzie o niej wspominać.

Fotowoltaika dla dachów przemysłowych

Roman Meysner, prezes nowo powstałej spółki Selena ESG mówi o tym, po co powstała spółka i jaki będzie jej profil działania. Zdradza plany na przyszłość, opowiada także o tym, kto zyska na montażu fotowoltaiki na dachach przemysłowych.

Kończy się czas na sprawdzanie zespołu

mówi Łukasz Tobys, prezes Chemeko-System Gwardii Wrocław, który opowiada o obecnej sytuacji drużyny oraz o nowym wyzwaniu. Prezes dostał powołanie do działu marketingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Przed siatkarzami teraz najważniejszy etap fazy zasadniczej.

“Szafran o miłości” w Stacji Dizajn

Koncert we wrocławskiej restauracji zagra Justyna Szafran, wokalistka i aktorka Teatru Muzycznego Capitol. O wydarzeniu opowiada artystka oraz managerka restauracji – Mirosława Adamczak. Połączenie artystycznego wnętrza w połączeniu z muzyką na żywo.

“Problemem może być brak personelu medycznego”

Jak Dolny Śląsk jest przygotowany na piątą falę pandemii COVID-19? Jarosław Obremski w rozmowie Echo24 mówi o najbliższych prognozach, ewentualnych punktach zapalnych oraz o wprowadzonych przez rząd nowych zasadach. Wojewoda ocenia także skuteczność paszportów covidowych.

Radosław Ratajszczak – 15 lat historii wrocławskiego ZOO cz.1

W pierwszej części rozmowy z redaktorem naczelnym Telewizji Echo24, dyrektor wrocławskiego ZOO opowiada o początkach swojej pracy. Także o tym, jak wygrał konkurs na dyrektora placówki i co wiedział o ZOO we Wrocławiu zanim zaczął swoją długą przygodę.

Co z budżetem Wrocławia i Polskim Ładem? Radni komentują

Co dla budżetu miasta oznaczają regulacje Polskiego Ładu? Radny Dominik Kłosowski z klubu prezydenckiego mówi, że Wrocław straci na tym ogromne pieniądze. Dariusz Piwoński z PiSu podkreśla znaczenie inwestycji, które są finansowane z rządowych pieniędzy. W rozmowie Echo24 także o korkach we Wrocławiu, skuteczności wymian torowisk oraz drożyźnie i inflacji.