Programy Echo24

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę

Najnowsze odcinki

Góry są dla każdego

udowadnia to fundacja Ładne historie, która po raz trzeci organizuje akcję „Łączą nas góry”. Akcja celu pokazanie, że osoby z niepełnosprawnościami mogą uprawiać turystykę górską. Przyłączyć się do akcji mogą wolontariusze, a także osoby, które chciałyby wesprzeć finansowo organizację tegorocznej wycieczki. Gościem Moniki Suder w programie Rozmowa Echo24 jest Maria Zięba prezeska fundacji.

Szczepienia przyśpieszą. Sytuacja jest bardzo trudna!

– mówi wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski. Rozmawiamy na temat obecnej sytuacji pandemicznej, a także procesu szczepienia. Pytam się także co z Krajowym Planem Odbudowy i jakie są perspektywy na kolejne miesiące. Zapraszamy na rozmowę!

Wyższe emerytury przez COVID-19

Najbardziej narażoną grupą na śmierć i powikłania po koronawirusie są seniorzy. To tu wirus zebrał największe żniwo. Duża śmiertelność grupy wiekowej 65 plus wpłynęła na wysokość emerytur w Polsce. O tym jak wyglądają emerytury, a także o zasiłkach opiekuńczych dla rodziców w czasie pandemii i zwolnieniach ze składek dla przedsiębiorców mówi w Rozmowie Echo24 Iwona Kowalska-Matis Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Cały czas zbliżamy się do granicy wydolności systemu

Wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski mówi o statystykach i nowych zakażeniach COVID-19. Zaznacza, że Dolny Śląsk jest gotowy na masowe szczepienia, ale wszystko zależy od producentów i dostaw szczepionek.

Polityczne zamieszanie

Gościem dzisiejszej Rozmowy Echo24 jest Arkadiusz Franas, redaktor naczelny Gazety Wrocławskiej. Rozmawia z nim Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24, a dyskusja krąży wokół politycznej sytuacji w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, związanej z rozpadem środowiska Bezpartyjnych Samorządowców, wiosennego przebudzenia Nowej Nadziei Rafała Dutkiewicza i Stowarzyszenia Jacka Sutryka Dolny Śląsk – Wspólna Sprawa.

Gdzie będą punkty masowych szczepień w Powiecie Wrocławskim?

Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki mówi o obecnej sytuacji epidemicznej, która jest coraz trudniejsza. Apeluje do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń, a także wyjaśnia, gdzie będą zlokalizowane punkty masowych szczepień.

Szczepmy się!

O pandemii koronawirusa, szczepieniach, ale też o sytuacji politycznej w sejmiku dolnośląskim, rozmawiamy z dr. Pawłem Wróblewskim, szefem wrocławskiego sanepidu i byłym marszałkiem województwa.

Ruszył już nabór do Bardzo Młodej Kultury

mówi Maria Bokun, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Kultury o wiosennych planach w gminie. Dyrektorka Opowiada także o muzycznych nowościach zespołu No Name.

Żeby przytyć także trzeba się postarać

mówi Magdalena Szyszka-Barycka, dietetyk kliniczny w nawiązaniu do obaw przed przytyciem w święta. Ekspertka opowiada także o diecie wegetariańskiej i chorobach cywilizacyjnych.

Ten okres będzie bardzo ważny dla rad osiedli

mówi Sławomir Czerwiński z rady osiedla Maślice o nadchodzących wyborach. Jeśli pandemia na to pozwoli odbędą się 17 października. Jednak juz 23 kwietnia kończą się kadencje obecnych radnych. Te kilka miesięcy zarządy osiedli będą działały same. Oprócz wyborów radny zdradza kulisy sprzątania Lasu Pilczyckiego.