Programy Echo24

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę

Najnowsze odcinki

Zdalna PWR czyli blaski i cienie zdalnego studiowania

Politechnika Wrocławska zorganizowała kongres zatytułowany „Zdalna PWR”, który był podsumowaniem nauki zdalnej na uczelni. Wnioski, które płyną z roku nauki online podczas pandemii pokazują, że mimo ogromu ograniczeń, taki sposób nauki przyniósł także sporo pozytywnych zmian, nie tylko w kontekście technicznym, ale także społecznym. O wynikach badań oraz wnioskach po kongresie mówi w Rozmowie Echo24 prof. Agnieszka Bieńkowska prorektor ds. kształcenia Politechniki Wrocławskiej.

Psie Pole tworzyły także kobiety

W ramach Mikrograntów powstał projekt zatytułowany: Psiepolanki. Osiedlowy zin feministyczny. Pomysłodawczyni projektu Adrianna Klimaszewska mówi w Rozmowie Echo 24, o konieczności zmian w postrzeganiu historii, która często pomijała kobiety. Projekt wystartował 30 maja, a 12 czerwca odbędzie się zbiórka zdjęć i wspomnień kobiet mieszkających na Psim Polu. Efektem projektu będzie zin, czyli publikacja zebranych materiałów.

Wojewoda: powinniśmy się szczepić

dla siebie i bliskich – mówi Jarosław Obremski. Ocenia, jak będą wyglądały najbliższe miesiące, a także wyjaśnia, dlaczego Polska dołącza do krajów, które powoli przestają szczepić AstraZenecą.

Mikrogranty ruszają pełną parą! Moc osiedlowych wydarzeń

Najbliższe miesiące upłyną pod znakiem warsztatów, spacerów i wydarzeń Mikrograntów. Psie Pole, Pawłowice albo Park Grabiszyński – każdy znajdzie coś dla siebie. O szczegółach i kolejnych rekordach mówi Anna Bieliz.

Milion do wzięcia

„Nasz zabytek” to konkurs organizowany przez Fundację Most the Most dla każdego, kto chce pozytywnie wpływać na swoje otoczenie. Uczestnicy konkursu mogą zgłaszać zabytki ze swojej okolicy, którym warto przywrócić świetność. Następnie będą mogli zaproponować pomysł jak zwycięski zabytek może być wykorzystany przez lokalną społeczność. Bank Gospodarstwa Krajowego jest merytorycznym partnerem tej akcji. Z dyrektor Regionu Dolnośląskiego BGK Ewą Nowak-Iskrą rozmawia Paweł Czuma, redaktor naczelny Telewizji Echo24.

To była piękna przygoda!

mówi Maria Bokun, dyrektor Kobierzyckiego Ośrodka Kultury (maj 2017-2021) o swoim kierownictwie nad instytucją kultury. Dyrektorka opowiada o najlepszych i najtrudniejszych momentach, a także o planach na najbliższe miesiące.

Wreszcie możemy tworzyć wydarzenia dla naszych mieszkańców

mówi Krystian Okoń, dyrektor CETS-u w Krośnicach. Po otwarciu sezonu Kolejki Wąskotorowej przyszedł czas na obchody Dnia Dziecka. Na tym jednak się nie kończy. W kolejny weekend w Krośnicach odbędzie się Zlot Aut Modyfikowanych.

Mini Aquapark na Brochowie będzie gotowy za dwa lata

– mówi Patryk Załęczny, rzecznik prasowy Aquaparku Wrocław. Rozmawiamy na temat wznowienia działalności Wrocławskiego Parku Wodnego przy ul. Borowskiej, a także nowych wydarzeniach i inwestycjach.

Wspierajmy ich, jak tylko możemy! Potrafimy to robić

mówi Marek Mutor, dyrektor Centrum Historii Zajezdnia o Białorusinach, którzy zmagają się z terrorem Aleksandra Łukaszenki. Dyrektor opowiada o nagrodzie Jana Nowaka Jeziorańskiego dla białoruskich opozycjonistek. We wrocławskim muzeum można obejrzeć wystawę czasową dotyczącą sytuacji na Białorusi.

Targi Pracy Expo Skill to okazja dla każdego!

Gośćmi Rozmowy Echo24 są Sofiia Baianova i Eliza Yakunina z Fundacji Ukraina, które opowiedziały o Targach Pracy Expo Skill, które juz 10-11 czerwca na Placu Solnym we Wrocławiu. To okazja dla wrocławian i cudzoziemców do poszerzenia swoich kompetencji zawodowych, a także miękkich.