Programy Echo24

Rozmowa

Publicystyka Echo24. Dzienikarze naszej stacji podejmują tematy bulwersujące, z życia codziennego, poważne i wesołe, ale zawsze interesujące i dotyczące mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska. Zapraszamy na Rozmowę

Najnowsze odcinki

Jak Łukasiewicz PORT popularyzuje naukę? Warsztaty dla dzieci i młodzieży

„Wejście do świata nauki” to kolejny popularnonaukowy program Ogrodów Doświadczeń Łukasiewicz – PORT bazujący na metodzie nauki przez doświadczenie. Celem projektu jest popularyzacja nauki i podkreślenie jej znaczenia dla naszego życia. Warsztaty, zajęcia laboratoryjne, cykle badawcze i spotkania wprowadzą dzieci, młodzież i dorosłych w świat nauki, pokażą uczniom szkół podstawowych, jak fascynujące może być odkrywanie tajników wiedzy, a przygotowane doświadczenia pozwolą na samodzielne eksperymentowanie, obserwacje i wyciąganie wniosków. O szczegółach Marek Staniewicz, dyrektor Departamentu Społecznej Odpowiedzialności Nauki, Centrum Edukacji Technologicznej Port – Ogrody Doświadczeń.

Wnioski z VIII Kongresu Energetycznego

Chociaż czeka nas nietypowa zima, bo w tle mamy szantaż energetyczny i lęk przez wzrostem cen, to wyłączeń prądu nie będzie – jak zapewniają fachowcy. Polska energetyka jest przygotowana na zimę, a rozwój technologii i przygotowanie na uniezależnienie się energetyczne to wyzwania przyszłości, z którymi mamy szansę nieźle sobie poradzić. Gościem Rozmowy Echo24 jest Dawid Jackiewicz wiceprezes Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych organizatora VIII Kongresu Energetycznego.

Mała Scena ATM na Bielanach – nauka i zabawa w jednym

Mała Scena ATM na Bielanach Wrocławskich to spektakle skierowane do dzieci. Poprzez interakcję i zabawę, dzieciaki uczą się na przykład o przyjaźni i ekologii. O tym, jaka jest najmłodsza publiczność, dlaczego spektakle zainteresują także dorosłych oraz o zbliżających się przedstawieniach mówi Klaudia Kąca-Jasic, aktorka Małej Sceny ATM na Bielanach.

Energia z atomu, to nie przyszłość, a teraźniejszość

W 2029 roku KGHM Polska Miedź S.A ma postawić swoją modułową elektrownię atomową. Atom to energia przyszłości dla Polski, mimo że technologia to już teraźniejszość, bo KGHM od 2020 roku pracuje nad nad tzw. SMRem, czyli modułową elektrownią. O bezpieczeństwie energetycznym kraju oraz sztandarowym energetycznym projekcie KGHMu mówi w Rozmowie Echo24 prof. Ludwik Pieńkowski – ekspert z firmy KGHM polska Miedź S.A.

Ceny energii elektrycznej już nie wzrosną

O tym jak wygląda rynek energii elektrycznej oraz o inwestycjach w nowe technologie i OZE opowiada w Rozmowie Echo 24 – Paweł Szczeszek prezes Grupy Tauron. W programie poruszane są także kwestie cen prądu, a także bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej. Jak zapewnia prezes Tauronu prądu tej zimy nam nie zabraknie.

Praktyczna strona europejskiej demokracji

Mediacje, działania na rzecz demokracji, walka z dezinformacją, a nawet nauka tworzenia filmów. To wiedza jaką młodzież wyniosła z trwającego dwa lata projektu Genesa. Na czym on polegał i czego młodzi wrocławianie nauczyli się między innymi od Agnieszki Holland – o tym mówią w Rozmowie Echo24 Klaudia Kaptur z Uniwersytetu Wrocławskiego i Dalia Kuchta z liceum nr 5 we Wrocławiu.

Prof. Zatoński: Zapraszam na VI Bieg Uniwersytetu Medycznego

Gościem Rozmowy Echo24 był prof. Tomasz Zatoński, prorektor ds. relacji i współpracy z otoczeniem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, który opowiadał o specjalnym biegu, łączący środowisko akademickie. 1 października przy Szpitalu na ul. Borowskiej wystartuje charytatywny bieg. Można się jeszcze zapisać.

Kłosowski: sytuacja jest naprawdę dramatyczna

Goście Rozmowy Echo24 był Dominik Kłosowski, radny Rady Miejskiej Wrocławia, Nowa Lewica, który opowiadał o tym jak ceny energii wpływają na działalność miasta. Podczas nadzwyczajnej sesji radni przegłosowali apel do premiera Mateusza Morawickiego, by otoczyć samorządy ochroną jeśli chodzi o wzrosty cen. Radny opowiedział także o pomyśle Świetlic Ciepła.

Chcę stworzyć grupę, która będzie jednym ciałem na scenie i poza nią

Gościem Rozmowy Echo24 była Izabela Możdżeń z zespołu Im Fanki Tim, która opowiadała o nowej płycie “Rewolucja”. Dodatkowo wokalistka zdradziła, że od października rusza z warsztatami wokalnymi w Trzebnicy, podczas których weźmie pod swoje skrzydła młodych piosenkarzy i nauczy ich jak ważna jest współpraca.

Można inaczej

W dzisiejszej rozmowie Echo24 porozmawiamy o Stowarzyszeniu Absolwentów i Studentów Politologii z jego założycielami Monika Włodarczyk i Dariuszem Piwońskim.To nowa jakość w politycznym życiu Wrocławia. Rozmowę prowadzi redaktor naczelny Telewizji Echo24 Paweł Czuma