Rozpoczęciu roku szkolnego i otwarcie boiska w LO nr 1 we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
1 września - rozpoczęcie nowego roku szkolnego we Wrocławiu. W Liceum Ogólnokształcącym nr 1 zostało z tej okazji otwarte nowe, wielofunkcyjne boisko dla młodzieży. Dyrekcja szkoły podkreśla, że ten nowy rok będzie wyzwaniem ze względu na sytuację związaną z koronawirusem. Młodzież jednak bardzo się cieszy z powrotu do szkoły.

W placówkach najważniejsze będą teraz trzy zasady: maseczka, dezynfekcja i dystans. Do wrocławskich szkół i przedszkoli poszło po wakacyjnej przerwie ponad 85 tysięcy młodych wrocławian.

– Bardzo się cieszę, że jest nowy rok szkolny. Myślę, że pandemia wróci, ale nie trzeba się tym smucić i trzeba pozytywnie myśleć – mówi Krystian, uczeń LO nr 1 we Wrocławiu.

– Tęskniłam za kontaktem. Lepiej się uczę w szkole, wraz z innymi, a nie w domu – dodaje Amelia, uczennica LO nr 1 we Wrocławiu. – Te kontakty międzyludzkie są bardzo ważne dla mnie i faktycznie lepiej się uczyć stacjonarnie wraz z innymi – podkreśla Martyna, uczennica LO nr 1.

– Bardzo się cieszymy, poznaliśmy nowych kolegów. Pół godziny temu się poznaliśmy, a już się przyjaźnimy i będzie to przyjaźń do końca życia – dodaje Marcel, nowy uczeń LO nr 1.

– Mam nadzieję, że to będzie dobry rok szkolny, że COVID pozwoli nam realizować te wszystkie zadania, które zaplanowaliśmy w tym trybie normalnym. Mam nadzieję, że ten rok nie będzie wstrząsem dla polskiej edukacji i te różne rozwiązania prawne, nad którymi pracuje resort edukacji nie wejdą. Wierzę, że szkoła wrocławska pozostanie szkołą otwartą i tolerancyjną – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

– Boimy się o to, żeby uczniowie mogli chodzić do szkoły i żeby pandemia nie przerwała nam nauki. Mam nadzieję, że będziemy mogli spotykać się w murach naszej szkoły i nie będzie choroby – podkreśla Marek Sempik, dyrektor LO nr 1 we Wrocławiu.

Podczas rozpoczęcia roku szkolnego w LO nr 1 otwarto także nowe boisko wielofunkcyjne i odbył się konkurs rzutów karnych.

– Mamy nowe boisko, a więc ta kultura fizyczna będzie na coraz wyższym poziomie. Kończymy również remont auli u nas w szkole – dodaje Marek Sempik.

Rodzice uczniów powyżej 12. roku życia będą w pierwszych dniach września zachęcani przez dyrektorów do wyrażenia zgody na szczepienia dzieci przeciwko COVID-19. Szczepienia będą organizowane przez placówki, pomoże w tym także miasto.

– Będziemy ułatwiać dyrektorom szkół organizowanie punktów w ich placówkach, ale będziemy też ich namawiać, żeby razem z chętnymi skorzystali z punktów, które są w całym mieście, jest ich aż 100 – podkreśla Jarosław Delewski, dyrektor Departamentu Edukacji UM we Wrocławiu.

– Jeżeli będzie chęć zaszczepienia u nas w szkole, to my to zorganizujemy – mówi Marek Sempik.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy