Rozświetlone Mosty Pomorskie. Kiedy otwarcie?

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Tak będą wyglądały oświetlone Mosty Pomorskie, które po raz pierwszy rozświetlili Prezydent Wrocławia i wrocławscy seniorzy.

Coś, na co czekaliśmy wiele miesięcy, bo po 3 latach otwieramy Mosty Pomorskie po takiej kapitalnej przebudowie, po kapitalnym remoncie, zestaw 3 mostów: Północny, Środkowy i Południowy. Cała inwestycja ponad 70 milionów i dzisiaj wspólnie z wrocławskimi seniorami. Trudno, myślę, o lepszy dzień. Dzisiaj jest Dzień Babci, jutro jest Dzień Dziadka. Cieszymy się po prostu z tego, że udało się tę inwestycję dokończyć – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

No dostaliśmy wiadomość z Klubu Seniora Nadodrze, że dzisiaj będzie tutaj takie spotkanko miłe, sympatyczne, więc przyszły moje wnusie na Dzień Babci i z tego też powodu tutaj jesteśmy, żeby też zobaczyły, jak… A tym bardziej że ich tato tutaj też robił te mosty.
–Jak się dzisiaj podobało?
Pięknie, pięknie.
– A wam, jak się podoba? – Fajnie.
– Jak dzisiaj dzień z babcią spędziłyście? – Byliśmy w domu, no. Graliśmy, dla dziadka laurki robiliśmy.
– Grunt, że razem? – Tak.

No i miały być tańce, a że pogoda nie dopisuje, to tylko jest fala świetlna. Ładnie to wszystko jest zrobione i… no pięknie. – Bardzo cieszę się, że ja uczestniczę w tym wydarzeniu. Jestem szczęśliwa, zadowolona, bo to jest bardzo ładne, jest energia taka. Dziękuję bardzo – opowiadają mieszkańcy Wrocławia.

Ponieważ jest Dzień Babci i Dziadka, a dziś też przypada dzień Sygnalnego Rozświetlenia Mostów Pomorskich jako sygnał tego, że mosty zaczynają wracać do użytku dla wrocławian, to pomyśleliśmy sobie, że taką grupą osób, które pamiętają prawdopodobnie te mosty i sprzed remontu, i w ogóle sprzed wielu, wielu lat, są wrocławscy seniorzy. Biorąc pod uwagę, że to jest dzisiaj ich święto, rzuciliśmy hasło, że kto ma ochotę dzisiejszy wieczór spędzić z nami, Dzień Dziadka, Dzień Babci i na przykład przyjść z rodziną czy z wnukami, bo był też taki najmłodszy uczestnik tego wydarzenia, to serdecznie tu zapraszamy – wyjaśnia Dorota Feliks, dyrektorka Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

30 stycznia zostanie oddana wszystkim mieszkańcom Wrocławia, wróci tutaj ruch kołowy przede wszystkim, ale także przechód, który jak już widzimy, dzisiaj jest możliwy. A dzisiaj oświetliliśmy ten most, bo tego, czego wcześniej nie było, czego brakowało, to właśnie choćby tych latarni, które tutaj za mną na tych wybudowanych sterczynach. Ale także jak się bezpiecznie wychylimy, zobaczymy maszkarony, które zostały odsłonięte poprzez zdjęcie starej ciepłowniczej rury, która została z kolei umieszczona pod dnem Odry – dodaje Jacek Sutryk.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy