Ruch, sport, aktywność, czyli bule dla seniorów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
To jest „świnka”, a to jest bula. Chodzi o to, żeby jak najbliżej „świnki" doleciała ta bula. W Parku Południowym takie zajęcia odbywają się cyklicznie od 5 lat. Biorą w nich udział seniorzy, ale to zabawa dla wszystkich - od 5 do 105 lat. No to próbujemy…

Najlepiej mi nie wyszło, ale trudno się dziwić, dopiero zaczynam przygodę z bulami. Jestem nowicjuszką, nie to co inni. 

 – W bule gram od 5 lat. To przede wszystkim ruch, wspaniałe spotkania ze znajomymi, radość i nabieranie energii na cały przyszły tydzień  – mówi Grażyna Wołoszyn, gra w bule od 5 lat. 

Pani Irena przyjeżdża do Parku Południowego z Psiego Pola. Nic dziwnego, że lubi tę grę – w zeszłym sezonie była najlepsza. 

To dla nas duży plus, duża mobilizacja, żeby w tym roku znowu powalczyć – mówi Irena Chrost, w bule gra od 3 lat.  

 Ale łatwo nie będzie, bo konkurencja nie śpi. 

Jak pani idzie?  Z różnym skutkiem, ale w średnich stanach się mieszczę. Początek sezonu, więc będzie tylko lepiej. Mam nadzieję, że mistrzostwo będzie moje tym razem – mówi Teresa Bajor, miłośniczka buli. 

Park Południowy raz w tygodniu należy do wrocławskich seniorów, którzy, pod okiem trenera, szlifują swoje umiejętności. 

Dzisiaj rozpoczynamy 4. sezon „Senioralnych śród z bulami bez bólu”. Mamy 25 seniorów, którzy 5 rok ćwiczą tę wspaniałą, plenerową grę sportową  – mówi Janusz Piszczek, trener senioralny z Wrocławskiego Szkolnego Związku Sportowego. 

Seniorzy zgodnie potwierdzają, co taka wspólna gra im daje. 

Jest bardzo przyjemnie, spotkania z ludźmi, w pięknym otoczeniu i fajna rywalizacja. Jesteśmy na powietrzu, wychodzimy z domu, nie marudzimy. Człowiek cieszy się życiem, powietrzem. Co nam seniorom jest potrzeba? Zdrowie i rozrywki na powietrzu – mówią seniorzy. 

A sama gra nie jest skomplikowana, ale emocji wyzwala sporo. 

Osoba, która rzuca świnką, rozpoczyna grę, rzucając pierwsza. A przeciwna drużyna próbuje dołączyć do tej świnki…To nie jest Grażynka tak. No to Grzegorz powiedz… 

I najważniejsze – ruch, aktywność, sport. 

Podczas jednego meczu w bule, który trwa 50 minut gracze pokonuje 1,5 km i wykonuje ponad 120 przysiadów – mówi trener. 

Początek sezonu nie był łatwy, ale zabawa była świetna i nie zapomniano o rywalizacji. 

Odwróć tabelę, Ala na czele – śmieją się gracze. 

Przypominamy – treningi są w środy, w  Parku Południowym, obecność obowiązkowa. 

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy