Rusza przebudowa Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Władze gminy Kobierzyce bardzo często podkreślają, ze inwestycje oświatowe są jedynymi z najważniejszych. Jakiś czas temu pokazywaliśmy remont szkoły w Pustkowie Wilczkowskim, teraz jesteśmy w szkole w Pustkowie Żurawskim.

– Te pierwsze prace rozpoczęły się w poprzednim tygodniu, w piątek. Teren budowy został już ogrodzony, już jesteśmy oddzieleni od tej części, na której będą trwały prace budowlane. Wczoraj już, widziałam, pierwsza koparka wjechała na ten teren, który będzie za chwilę placem budowy, już te pierwsze prace przygotowawcze trwają – mówi Zuzanna Moskal, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pustkowie Żurawskim.

– Rozpoczniemy od rozbudowy, weszła już firma. Rozpoczynamy od rozbudowy, dlatego że ta szkoła jest szkołą funkcjonującą, wobec tego ciężko by było wyremontować ją w czasie zajęć lekcyjnych – musielibyśmy to robić tylko w wakacje. A w związku z tym, że jest rozbudowa, to startujemy już teraz. Rozbudowa o nowe sale, tych nowych sal będzie 7 i przede wszystkim o blok sportowy, to czego w Pustkowie Żurawskim brakowało. Oczywiście była tam sala, ale bardzo mała, będzie tam poważna sala gimnastyczna, no taka pełnowymiarowa, jeżeli chodzi o piłkę koszykową. Wobec tego duża sala, taka, jaką budujemy przy innych szkołach – mówi Piotr Kopeć, zastępca wójta gminy Kobierzyce.

Budowa potrwa dwa i pół roku, jak na razie jej koszt to 28 milionów złotych. Póki co, prace nie powinny zaburzać prowadzenia zajęć w szkole i przedszkolu.

– Na pewno w pierwszej części nie będzie to zaburzało. Później, wtedy, kiedy już będą te prace polegały na dostosowaniu, na dopasowaniu starej części budynku do nowego, pewnie jakieś tam elementy, które wpłyną na pracę nauczycieli i uczniów, będą, ale myślę, że na tyle będziemy je niwelować, że nie będą uciążliwe dla uczniów, dla rodziców i dla pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego – zapewnia dyrektorka placówki.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy