Rusza remont pl. Jana Pawła II

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Zdecydowanie najważniejsza inwestycja komunikacyjna ostatnich lat. Remont placu Jana Pawła II rozpocznie się 28 sierpnia w sobotę. Inwestycja będzie podzielona na 5 etapów, tak aby na żadnym z nich nie zamknąć całkowicie skrzyżowania. Utrudnienia potrwają 7 miesięcy.
  • Remont nie będzie powodował żadnych większych utrudnień na tym placu. Największe utrudnienia, jakie są, już są w tym momencie, a dalej będzie tylko lepiej. Wymiana krzyżownic, wymiana rozjazdów, tam dawno nie było nic robione i bardzo ten plac tego wymaga – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.   

Pierwszy etap rozpocznie się 28 sierpnia, będzie dotyczył zmian rozjazdów od strony ul. Św. Mikołaja i Ruskiej. Tramwaje 3, 10, 20, 21 i 33 będą kursowały bez zmian. Drugi etap to prace na ul. Legnickiej. Trzeci będzie dotyczył wymiany torów na samym środku placu.

Czwarty etap wymiana rozjazdu od strony mostu Sikorskiego.

Ostatni etap będzie realizowany od strony pl. Orląt Lwowskich.

  • W każdej sytuacji przynajmniej 2 części placu będą dostępne dla zarówno ruchu kołowego, jak i ruchu pasażerów komunikacji miejskiej. Dlatego to będzie trwało do marca, żeby to zrobić rozsądnie, nie na raz. Można by zamknąć cały plac, trwałoby to 3 miesiące, ale to by był jeden wielki armagedon w tym regionie, chcemy tego uniknąć – dodaje Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.   

Inwestycja będzie realizowana wraz z Zarządem Dróg i Utrzymania Miasta

  • Realizujemy wspólnie ze ZDiUM-em, oprócz tego, że my wymieniamy torowisko, to ZDiUM będzie uszczelniał dach przejścia podziemnego, czyli tą nawierzchnię, która jest jeszcze pod torami. My tego nie realizujemy, więc będziemy trochę od nich uzależnieni. Nasze prace będą trwały około półtora miesiąca, każdy etap, ale ich prace mogą się przedłużyć, więc nie chcemy dzisiaj deklarować terminów, ale myślę że tak mniej więcej półtora miesięczny jest najbardziej realny – podkreśla Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław.   

Prace mają potrwać do marca, ich koszt to blisko 6 milionów złotych

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy