Rusza sezon Kolejki Wąskotorowej w Krośnicach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kolejka Wąskotorowa w Krośnicach to w gminie i całym powiecie milickim jedna z największych atrakcji turystycznych. 1 maja rusza kolejny sezon tej kolejki. Mieszkańcy gminy i turyści będą mogli przejechać się wyjątkową kolejką.

Już w najbliższą sobotę spokojne Krośnice przeobrażą się w westernowe miasteczko Dzikiego Zachodu, z czasów Wojny Secesyjnej. Tu ożyje duch wolności, tu będzie święcił triumfy twardy mężczyzna, przeciwstawiony rozlazłym mieszczuchom. Spotkacie słynnego amerykańskiego prezydenta Lincolna z małżonką – bohaterskiego żołnierza Wojny Secesyjnej, nieustraszonego szeryfa, łowcę nagród, pijanych kowbojów, a może uśmiechnie się słodka ladacznica  – mówi Waldemar Fiuk, Milicka Grupa Rekonstrukcyjna.

Otwarciu sezonu Kolejki Wąskotorowej będą towarzyszyły występy milickiej Grupy Rekonstrukcyjnej, która powstała z pasji, kilka lat temu. Od tamtego czasu jej członkowie wzbogacają powiatowe uroczystości, czasem także pojawiają się w szkole przy okazji różnych rocznic i świąt. Pani Aleksandra do grupy dołączyła 3 lata temu.

– Dołączyłam do grupy chyba 3 lata temu, bo bardzo lubię się przebierać. Jest to moja pasja, tak samo odtwarzanie historii  – dodaje Aleksandra Wasilewska, Milicka Grupa Rekonstrukcyjna.

Jesteśmy luźną grupą, która łączy swoje zainteresowania w występach, pokazach i rekonstrukcjach. Czasem nie jesteśmy zgodni co do szczegółów, ale jest to nasza interpretacja kostiumów, strojów, które robimy sami – podkreśla Waldemar Fiuk, Milicka Grupa Rekonstrukcyjna.

Otwarcie sezonu rozpocznie się 1 maja o 11:00. Kolejne przejazdy będą się odbywały co godzinę.

Od 1 do 3 maja od 11:00 do 18:00 będzie jeździł nasz zabytkowy parowóz PX48. Jest to największa atrakcja w okolicy. Przejazdom i występom będzie towarzyszyć gastronomia. Wszystko oczywiście w pełnym reżimie sanitarnym. Specjalnie na tę okazje przygotowaliśmy kuchnię polową – dodaje Krystian Okoń, dyrektor CETS-u.

Pandemia już drugi rok z rzędu zatrzymała jedną z największych corocznych imprez, jaką jest otwarcie sezonu kolejki. Mimo to gmina stara się podtrzymać tradycję.

W normalnych warunkach takie otwarcie byłoby wzbogacone o koncerty i wesołe miasteczko. To nasza firmowa impreza, ale musimy przestrzegać reguł – podsumowuje Krystian Okoń, dyrektor CETS-u.

– Milicka Grupa Rekonstrukcyjna zaprasza państwa na niesamowitą podróż zabytkową kolejką w towarzystwie zagadkowych postaci z epoki Dzikiego Zachodu – podsumowuje Aleksandra Wasilewska, Milicka Grupa Rekonstrukcyjna.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy