Rusza szkoła rodzenia dla niepełnosprawnych

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
We Wrocławiu rusza pierwsza w Polsce szkoła rodzenia dla niepełnosprawnych kobiet. W programie nauki znajdują się: porady zdrowotne, zajęcia z rehabilitantami, a także zajęcia edukacyjne. Rekrutacja właśnie się rozpoczęła.

Rodzice Ksawerego są niewidomi. Z powodu niepełnosprawności wielokrotnie spotkali się z przekonaniem, że osoby niewidome nie będą potrafiły samodzielnie nakarmić dziecka, przewinąć go, a także wychować.

Obecnie Pani Sandra i Pan Witold tworzą szczęśliwą rodzinę mają synka, a wkrótce ma się im urodzić kolejne dziecko. Teraz przewijanie i zajmowaniem się dzieckiem nie stanowią dla nich żadnego problemu.

Pierwsza w Polsce szkoła rodzenia dla niepełnosprawnych kobiet ma przygotować do rodzicielstwa osoby pomimo poważnych problemów zdrowotnych. Do szkoły będą mogły się zapisać kobiety z niepełnosprawnościami: wzroku, słuchu, ruchu, a także intelektualnymi. Fundacja podkreśla, że do do nauki osób niepełnosprawnych będzie podchodzić indywidualnie.

W pierwszy pilotażowym programie znajdzie się miejsce dla 30 kobiet. Szkoła rodzenia dla niepełnosprawnych kobiet będzie bezpłatna. Zajęcia będą odbywać się w siedzibie fundacji "Potrafię pomóc" we Wrocławiu. Zapisy do szkoły rodzenia są dostępne na stronie fundacji.

 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy