Ruszył nabór na PWR. Jaki kierunek będzie w tym roku na topie?

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W tym roku na przyszłych studentów czeka prawie 8 tysięcy miejsc na 71 kierunkach, z czego większość to miejsca dla studentów na pierwszym stopniu studiów, czyli inżynierskich i licencjackich. 14 kierunków prowadzonych jest w języku angielskim. Nowością w tym roku na 1 stopniu studiów jest logistyka przemysłowa, która prowadzona będzie na Wydziale Mechanicznym PWr.

Od 1 czerwca ruszyła rekrutacja na Politechnikę Wrocławską na rok akademicki 2024-2025. 60 kierunków na studia pierwszego stopnia, bo środek ciężkości tej rekrutacji to są właśnie studia pierwszego stopnia. 60 kierunków, blisko 7 tysięcy miejsc. A sam proces rekrutacji jest bardzo prosty. W pierwszym etapie jest to rejestracja w systemie internetowym, gdzie trzeba założyć sobie konto, uzupełnić dane dotyczące wykształcenia i dane osobowe oraz zarejestrować zgłoszenie rekrutacyjne na wybrany kierunek – mówi Igor Policzkiewicz z Działu Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Co roku na Politechnice Wrocławskiej przybywa nowych kierunków. Uczelnia bada rynek i dostosowuje swoją ofertę do zapotrzebowania na przyszłych pracowników. Politechnika Wrocławska słucha też głosów studentów i licealistów i wychodzi naprzeciw ich potrzebom, stąd duże zainteresowanie uczelnią, bo na kierunek lekarski jest 27 osób na miejsce, a na informatykę 9.

– Co chciałbyś studiować? 

-Coś głównie związanego z fizyką najlepiej. 

– A dlaczego fizyka? 

– Takie mam preferencję. Jakoś tak. Z informatyki nie jestem za dobry. Wolę fizykę.

– Nie zastanawiałem się, czy na Politechnice czy gdzieś indziej. Prawdopodobnie na Politechnice, bo już znam ten kampus i jestem trochę tutaj już związany, ale jeszcze będę się nad tym zastanawiał.

– Oprócz studiowania na Politechnice najbardziej mnie interesuje program Erasmus, który mają w ofercie, czyli właściwie niekoniecznie w tym budynku, ale do tej organizacji właśnie chciałabym należeć, żeby móc studiować za granicą dzięki Politechnice. 

A co chciałabyś studiować?

Chemia. Myślę o jakimś kierunku chemicznym, materiałoznawstwo, coś w tym kierunku – mówili licealiści.

Nabór dla kandydatów na pierwszy stopień studiów stacjonarnych potrwa do 12 lipca do godziny 16:00 – z wyjątkiem architektury, bo tu nabór kończy się wcześniej, 20 czerwca, ponieważ przyszli studenci muszą jeszcze tydzień później zdać egzamin z rysunku. Wyniki naboru na pierwszy rok studiów na Politechnice Wrocławskiej ogłoszone zostaną 16 lipca. 

Zobacz również

Opera Wrocławska podsumowała upływający sezon artystyczny 2023/2024. W tym czasie Operę Wrocławską odwiedziło ponad 100 tys. osób, wystawiono 177 spektakli, w tym 5 premier. Przypomnijmy, że upływający sezon artystyczny rozpoczął się 1 października 2023 roku od premiery „Czarodziejskiego fletu w Breslau” Mozart’a. Później też mieliśmy okazję zobaczyć na deskach Opery Wrocławskiej między innymi „Włoszkę w Algierze”, czy też „Rycerskość Wieśniaczą” i „Pajaców”. Nie zabrakło także innych znanych tytułów.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy