Ruszyła akcja ekologiczna – #KręciNasRecykling

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Po raz pierwszy w Polsce wyruszyła akcja #KręciNasRecykling. Od wielu lat prawdziwą zmorą dla środowiska są ci, którzy środowisko zaśmiecają, dlatego tak bardzo ważne jest odpowiednie edukowanie. Dlatego organizatorzy wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 43 we Wrocławiu wyruszyli do Parku Grabiszyńskiego na wielkie sprzątanie świata.

Zostaliśmy zaproszeni przez EkoCentrum do wzięcia udziału w takiej akcji. Chętnie się zgodziliśmy na to, gdyż moja klasa bierze aktywny udział w różnych ekologicznych działaniach – mówi Monika Wychowaniec, nauczycielka biologii, geografii i przyrody w Szkole Podstawowej nr 43 im. Jana Kaczmarka.

Dzisiejsza akcja wraz ze Szkołą Podstawową nr 43 przy ul. Grochowej to część akcji #KręciNasRecykling, którą organizujemy wspólnie z Oponeo oraz z wielkim ekologiem i podróżnikiem Dominikiem Dobrowolskim, który jest tak jakby szefem tej całej akcji. Więc szkoła się tutaj z nami fantastycznie chce zaangażować, idziemy w teren, będziemy sprzątać śmieci – mówi Kornelia Cypryjańska-Perucka, ekspert ds. edukacji ekologicznej Ekolandia.edu.

Inicjatywa prowadzona jest dwutorowo.Jednym z głównych jej elementów jest przeprowadzenie na terenie całej Polski minimum pięćdziesięciu akcji sprzątania odpadów, w tym także zużytych opon, zaśmiecających środowisko. W inicjatywę zaangażowani są wolontariusze z lokalnych społeczności. Jednocześnie prowadzona jest kampania edukacyjno-informacyjna na temat prawidłowej utylizacji i recyklingu opon.

Teraz jest olbrzymi problem właśnie z oponami, bo coraz więcej osób wymienia w swoich samochodach opony właśnie na letnie, zatem jest problem, bo nie ma gdzie się tych opon tak jakby pozbyć, więc czasami ludzie niemądrze się zachowują i zostawiają te śmieci właśnie przy drogach, przy lasach. Dlatego tak ważna jest edukacja ekologiczna i właśnie takie akcje organizujemy po to, aby uświadamiać społeczeństwo, aby te opony zbierać do specjalnych miejsc, przywozić je do PSZOK-u lub też właśnie składować w miejscach do tego przeznaczonych – dodaje Kornelia Cypryjańska-Perucka.

Namówienie uczniów do wzięcia udziału w akacji sprzątania Parku Grabiszyńskiego nie stanowiło problemu, bo jak twierdzi ich wychowawczyni świadomość młodego pokolenia w kwestii dbania o środowisko jest naprawdę wysoka.

Muszę powiedzieć, że to płynie już w ich krwi po prostu. Każde działania ekologiczne, czy prace w ogródku, który też tutaj w szkole mamy po prostu są naturalnymi czynnościami – dodaje Monika Wychowaniec.

Inicjatywa #KręciNasRecykling potrwa do 22 kwietnia, tego samego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Każda wrocławska szkoła zainteresowana wzięciem udziału w akcjach edukacyjnych oraz akcjach sprzątania może zgłosić taką chęć do organizatorów.

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy