Ruszyła budowa chodnika na ul. Koszalińskiej na wrocławskich Kuźnikach

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Rozpoczęła się budowa chodnika na wrocławskich Kuźnikach na ulicy Koszalińskiej obok stacji PKP. Wcześniej istniał tu przedept, teraz ta przestrzeń i ciąg ruchu dla pieszych zostaną uporządkowane. Prace zajmą około tygodnia. To mała inwestycja, ale potrzebna dla mieszkańców.

To jest bardzo ruchliwe miejsce, ponieważ to jest ciąg pieszy i najkrótsza droga z osiedla do przystanków – czy to do pociągu czy przystanków autobusowych. Niewątpliwie ta ścieżka, która powstaje, jest potrzebna. To jest mała inwestycja, ale cieszy. Wszystkie inwestycje na naszym osiedlu cieszą – mówi Piotr Hulewicz, przewodniczący zarządu osiedla Kuźniki.

To taka inwestycja z gatunku mikro, o zasięgu lokalnym, ale bardzo ważnym dla mieszkańców konkretnej dzielnice. W miejscu przedeptu powstaje chodnik. Jego długość wyniesie niespełna 50 metrów, ale jest to bardzo istotne połączenie dla mieszkańców i Gądowa i Kuźnik – podkreśla Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

– Ktoś szybko idąc i spiesząc się na autobus, może nawet tego nie zauważyć, więc dobrze, że o tym mówimy. Tak, to są takie rzeczy, które choć małe, to niewątpliwie ułatwiają i skracają drogę, ale i porządkują okolice, więc są pożądane przez nas – dodaje Piotr Hulewicz, przewodniczący zarządu osiedla Kuźniki.

Mamy nadzieję, że te prace uda nam się wykonać bardzo szybko. Pogoda sprzyja. Wykonawca przygotowywał się do rozpoczęcia prac w przyszłym tygodniu, ale w związku z tą niespodziewaną poprawą pogody, już rozpoczął pracę. Zgodnie z zawartą umową, te prace powinny zostać wykonane w ciągu maksymalnie czterech tygodni – zaznacza Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Ale wykonawca na miejscu zdradził nam, że jeśli pogoda będzie sprzyjać, to prace zajmą około tygodnia. Na pewno do marca mieszkańcy będą mogli korzystać z nowego chodnika. Zakres prac obejmuje budowę chodnika i uporządkowanie zieleńca.

Chodzi o stworzenie odpowiednich warunków i bezpiecznego połączenia dla osób, które są mniej sprawni fizycznie. Nie wszyscy jesteśmy młodzi i zdrowi, ale są też osoby, które poruszają się na wózku i seniorzy, którzy mają problemy z poruszaniem się i dla nich przechodzenie po takiej wydeptanej ścieżce – szczególnie w deszczowe lub śnieżne dni – może wiązać się z ogromnym dyskomfortem – podsumowuje Ewa Mazur, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu.

Koszt prac to 111 tysięcy złotych.