Ruszyła budowa Mostów Chrobrego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Niecałe dwa miesiąc temu mówiliśmy państwu, że jest zgoda wojewody Jarosława Obremskiego na budowę Mostów Chrobrego. Inwestycja już się rozpoczęła, ma potrwać 14 miesięcy. Planowo powinna się zakończyć na przełomie kwietnia i maja przyszłego roku.

Idziemy zgodnie z harmonogramem, który przyjęliśmy z wykonawcą. On od razu postanowił zabezpieczyć miejsca, gdzie będzie przebiegał front robót budowlanych. Nadbrzeże zostało wzmocnione larsenem. Tak, żeby można budować przeprawę tymczasową, która będzie obsługiwała plac budowy. Te historyczne Mosty Chrobrego już się nie nadają do transportu tak ciężkiego sprzętu – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje. 

Wzdłuż starych Mostów Chrobrego rozstawiono taśmy i znaki, informujące, że budowa już się rozpoczęła. Na razie prace budowlane nie utrudniają ruchu pieszych, rowerzystów i kierowców na samym moście. Natomiast jeśli chodzi i drogę wzdłuż Odry, to zamknięto jeden fragment, 

-Na tym etapie nie przewidujemy żadnych utrudnień. One się pojawią, gdy będziemy przebudowywać układ drogowy. Dwa skrzyżowania, które będą prowadziły do mostów, będą musiały zostać przebudowane. Cała oś jezdni zmieni się. Będzie przekierowana i będzie prowadziła do nowych przepraw. Będzie to tak zaplanowane, żeby było już zaplanowane tam torowisko – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

-Tam jest Sępolno, a tam Swojec. Jesteśmy na palcu budowy nowych Mostów Chrobrego. Mosty, które znajdują się za mną, za niedługo już będą wyłączone. One nie będą się już nadawały do użytku, są za stare i za mocno wyeksploatowane – dodaje Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Mosty Chrobrego połączą Swojczyce z Sępolnem, co ważne będą zaopatrzone w jezdnie, ścieżki rowerowe, chodniki i torowisko. 

  • Stare na to nie pozwalały, dlatego nowe są zaprojektowane kompleksowo. Myślę, że mieszkańcy tej części miasta czekają na nową przeprawę. Daje ona także nadzieję na tramwaj – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.  –
  • Mosty będą kosztować ponad 70 milionów. Będą one wyposażone będą od razu w tory, ponieważ już teraz planujemy tutaj tramwaj. Prace projektowe już się rozpoczęły – podsumowuje  Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy