Ruszyła budowa szkoły na styku Wojszyc i Jagodna

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jesteśmy przy ulicy Asfaltowej, chociaż ta droga z asfaltem nie ma na razie za wiele wspólnego. Zostanie jednak wyremontowana i będzie prowadziła między innymi do zespołu szkolno-przedszkolnego, który powstanie tutaj na styku Wojszyc i Jagodna. Pierwszy dzwonek będzie można tu usłyszeć już za dwa lata, miejsce znajdzie tutaj blisko 1000 uczniów i 200 przedszkolaków. Mieszkańcy podkreślają, że ta inwestycja jest wręcz niezbędna.

Ksawery Kropidło za dwa lata będzie chodził już do liceum. Mimo tego, jego zdaniem szkoła w tym miejscu ułatwi życie innym.

Nie będę już zmieniał szkoły oczywiście, ale no innym się przyda. Teraz do szkoły dojeżdżam pół godziny albo i 45 minut. Zależy, czy są korki – mówi Ksawery Kropidło.

Podobnego zdania jest jego tata, pan Piotr. Osiedla Wojszyce i Jagodna cały czas się rozbudowują, wprowadzają się rodziny z dziećmi, więc placówka jest potrzebna.

Absolutnie szkoła podstawowa jest potrzebna ze względu na to, że osiedle się rozbudowuje, że będzie tutaj jeszcze kilka tysięcy ludzi więcej. Dzieci wtedy mają bliżej i wtedy ma to sens.

Słyszałam wiele głosów rodziców, że ciężko gdzieś posłać dzieciaka do szkoły. Jak tylko oddadzą kolejne blok, myślę, że ludzi tutaj będzie zatrzęsienie i tak samo małych dzieci, więc inwestycja na pewno potrzebna.

Jest po prostu niezbędna. Jest tu tyle dzieci. Już w tej chwili na Kłodzkiej zostało przyjętych 9 nowych klas, więc trzeba było ograniczyć przyjęcia do przedszkola, żeby te wszystkie dzieci się zmieściły. Gdyby ta szkoła powstała do września, już by była pełna – mówią mieszkańcy.

Zespół szkolno-przedszkolny będzie gotowy w 2023 roku, od początku lipca trwają prace budowlane. Koszt realizacji inwestycji to 48 milionów złotych. Co ważne, ulica Asfaltowa, która będzie prowadzić do placówki, zostanie przebudowana tak, aby zapewnić rodzicom dogodny dojazd.

Pojawi się podjazd Kiss and Drive po to, aby można było bezpiecznie wysadzić dzieciaki pod szkołą lub przedszkolem i by mogły udać się do placówki. Dlatego ta szkoła będzie cofnięta względem dzisiejszej ulicy Asfaltowej. Ta również zostanie przebudowana. W tym momencie pracujemy nad dokumentacją przetargową – mówi Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Sama placówka zostanie podzielona na dwie części: głośna z placem zabaw i boiskiem oraz cichą, z miejscem sprzyjającym nauce. W nowej szkole zaplanowano ponad 40 sal lekcyjnych, w tym pracownie specjalistyczne.

To jest 3,5 hektarowa działka budowlana, w którą zostanie wpisana nowoczesna szkoła. Jeżeli chodzi o ten projekt, to bardzo prosta fasada, taka nowoczesność – podkreśla Bartosz Nowak, Wrocławskie Inwestycje.

Wojszyce i Jagodno to młode dynamicznie rozwijające się osiedla, gdzie ciągle przybywa mieszkańców. W nowej placówce miejsce znajdzie około 1000 uczniów i 200 przedszkolaków.