Ruszyła kolejna edycja WBO 2021

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyła kolejna edycja zgłaszania projektów w ramach WBO. Wrocławski Budżet Obywatelski - to część budżetu Wrocławia, o której wydaniu decydują mieszkańcy w drodze głosowań. Każdy mieszkaniec może zgłosić swój projekt. Co trzeba zrobić, żeby taki projekt został zrealizowany?

Trzeba zgłosić projekt do nas, do Urzędu Miejskiego. Czas na to jest do 15 lutego, a następnie wygrać w głosowaniu wśród mieszkańców. Głosowanie rozpocznie się 24 września czyli mamy pół roku na dogadanie się jak ten projekt ostatecznie powinien wyglądać, a potem zapadnie decyzja o dopuszczenie go do głosowania – mówi Sebastian Wolszczak, Wydział Partycypacji Społecznej UM Wrocławia.

Projekt może być taki, jaki sobie jego lider wymarzy. Ograniczeń jest niewiele: musi mieścić się w budżecie – projekt ponad osiedlowy do 2 mln zł, osiedlowy do 750 tys. – musi być realizowany na terenie Gminy Wrocław albo na terenach należących do Gminy, oraz od tego roku, musi być przyjazny dla osób z niepełnosprawnościami.

Mieszkańcy się skrzykują wokół idei naprawy parkingu, naprawy chodnika, budowy parku, placu zabaw, aktywizują się i z tego czasami powstają ciekawe inicjatywy, bo po kilku wygranych powstaje stowarzyszenie, stowarzyszenie zakłada Centrum Aktywności Lokalnej i osiedle ożywa – dodaje Sebastian Wolszczak

Do tej pory w ramach WBO, zostało zrealizowanych sporo projektów, między innymi Rowerowa Obwodnica Szczepina. Z czego mieszkańcy są bardzo zadowoleni.

Drogi rowerowe bardzo chwale, nie ma kolizji z samochodami, człowiek jeździ bezpiecznie. Budowanie dróg jak najbardziej popieram. Moi koledzy nawet 17 km do pracy rowerem dojeżdżają – mówi Pan Józef, mieszkaniec Wrocławia

W tym roku na wszystkie projekty została przeznaczona kwota w wysokości 25 mln zł. Warto dodać, że tegoroczna edycja kryje w sobie niespodziankę.

Zapraszam wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w szkole liderów. Jest to nowa inicjatywa, której ideą jest przekazanie potencjalnym liderom wiedzy, jak zostać skutecznym liderem, jak wygrywać projekty WBO. Z czterech ogólnych spotkań, będzie również sześć webinariów, tematycznie dedykowanych poszczególnym zagadnieniom, w tym bardzo ważnym zagadnieniom ekologicznym – zachęca Sebastian Wolszczak.

Ze względu na pandemię zajęcia dla liderów odbędą się online. Więcej informacji na temat szkoły liderów i zgłaszań projektów w ramach WBO można znaleźć na stronie www.wroclaw.pl/wbo.

 

Zobacz również

W najnowszym rankingu „Perspektywy” większość dolnośląskich szkół zaliczyła spadek. Przykładowo, wrocławskiej „Trójce” udało się zostać w najlepszej dziesiątce w kraju, ale „zleciała” z szóstej na ósmą pozycję. Jest jednak Akademickie Liceum Ogólnokształcące Politechniki Wrocławskiej, które jako jedno z nielicznych awansowało z 18. na 11. miejsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy