Ruszyła rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Politechnika Wrocławska kształci inżynierów, informatyków, programistów, specjalistów od konstrukcji maszyn. Oferuje szeroką gamę kierunków, na które można się już zapisywać. Ruszyła rekrutacja na studia I i II stopnia. W tym roku uczelnia przygotowała ponad 7 tysięcy miejsc. Jest też kilka nowości, m. in. geoenergetyka i gospodarka przestrzenna.

Najpopularniejszym kierunkiem w poprzednich rekrutacji była informatyka stosowana. O miejsce starało się siedmiu kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także inżynieria systemów, informatyka algorytmiczna, cyberbezpieczeństwo i zarządzanie.

Politechnika Wrocławska przygotowała szeroką gamę kierunków na studia. W tej rekrutacji przygotowaliśmy siedem nowych kierunków – trzy na studiach pierwszego stopnia i cztery na studiach drugiego stopnia. Rozpoczynamy rejestrację internetową dla kandydatów aplikujących na studia do Politechniki Wrocławskiej. Ta rejestracja potrwa do 7 lipca. W lipcu będziemy zbierać dokumenty. Co ważne, oprócz rejestracji na studia, rozpoczynamy także rejestrację internetową do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej – mówi Michał Skorupa, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

W rankingu Fundacji Perspektywy 2020 Politechnika Wrocławska została uznana za trzecią wśród uczelni technicznych w Polsce, pierwszą na Dolnym Śląsku. Na PWrze działa 175 kół naukowych, które pomagają studentom kształtować swoje pasje i rozwijać zainteresowania. Studenci biorą również udział w prestiżowych zawodach na całym świecie.

Uczymy się teorii, bez której nie da się wdrożyć praktyki, ale potem praktyka jest ogromnie ważna. Stworzenie nawet małego robota wymaga połączenia programowania, mechaniki i elektroniki, daje nam wgląd na to, jak ta robotyka wygląda. Zajmujemy się tworzeniem małych konstrukcji, które potem testujemy na zawodach robotycznych – Robotic Arena – mówi Jakub Kolasa, prezes Koła Naukowego Konar.

Studia to nie tylko wykłady, ćwiczenia i nauka, ale także zajęcia pozalekcyjne, kreatywność i dobra zabawa – mówi Aleksandra Maćków, organizatorka Dni Aktywności Studenckiej na PWr.

Przede wszystkim możemy się w praktyce uczyć tego, czego chcemy, budując bolid. Niesamowita przygoda, dużo pracy i ciekawe wyjazdy za granicę – dodaje Aleksandra Pośpiech, lider marketingu w PWR Racing Team.

Rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej prowadzona jest na takich samych zasadach dla kandydatów z Ukrainy.

Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku mogą aplikować na studia na takich samych zasadach jak Polacy. Mogą się od dzisiaj rejestrować w systemie internetowym oraz składać dokumenty na studia w tym samym terminie. Co więcej, dla takich osób specustawa dotycząca obywateli Ukrainy przewiduje możliwość bezpłatnej nauki przez 18 miesięcy – podkreśla Michał Skorupa, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.

Na Politechnice Wrocławskiej na studia I i II stopnia studiuje ponad 20 tysięcy osób na ponad 50 różnych kierunkach.

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy