Najpopularniejszym kierunkiem w poprzednich rekrutacji była informatyka stosowana. O miejsce starało się siedmiu kandydatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także inżynieria systemów, informatyka algorytmiczna, cyberbezpieczeństwo i zarządzanie.
– Politechnika Wrocławska przygotowała szeroką gamę kierunków na studia. W tej rekrutacji przygotowaliśmy siedem nowych kierunków – trzy na studiach pierwszego stopnia i cztery na studiach drugiego stopnia. Rozpoczynamy rejestrację internetową dla kandydatów aplikujących na studia do Politechniki Wrocławskiej. Ta rejestracja potrwa do 7 lipca. W lipcu będziemy zbierać dokumenty. Co ważne, oprócz rejestracji na studia, rozpoczynamy także rejestrację internetową do Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Wrocławskiej – mówi Michał Skorupa, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
W rankingu Fundacji Perspektywy 2020 Politechnika Wrocławska została uznana za trzecią wśród uczelni technicznych w Polsce, pierwszą na Dolnym Śląsku. Na PWrze działa 175 kół naukowych, które pomagają studentom kształtować swoje pasje i rozwijać zainteresowania. Studenci biorą również udział w prestiżowych zawodach na całym świecie.
– Uczymy się teorii, bez której nie da się wdrożyć praktyki, ale potem praktyka jest ogromnie ważna. Stworzenie nawet małego robota wymaga połączenia programowania, mechaniki i elektroniki, daje nam wgląd na to, jak ta robotyka wygląda. Zajmujemy się tworzeniem małych konstrukcji, które potem testujemy na zawodach robotycznych – Robotic Arena – mówi Jakub Kolasa, prezes Koła Naukowego Konar.
– Studia to nie tylko wykłady, ćwiczenia i nauka, ale także zajęcia pozalekcyjne, kreatywność i dobra zabawa – mówi Aleksandra Maćków, organizatorka Dni Aktywności Studenckiej na PWr.
– Przede wszystkim możemy się w praktyce uczyć tego, czego chcemy, budując bolid. Niesamowita przygoda, dużo pracy i ciekawe wyjazdy za granicę – dodaje Aleksandra Pośpiech, lider marketingu w PWR Racing Team.
Rekrutacja na Politechnice Wrocławskiej prowadzona jest na takich samych zasadach dla kandydatów z Ukrainy.
– Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 24 lutego 2022 roku mogą aplikować na studia na takich samych zasadach jak Polacy. Mogą się od dzisiaj rejestrować w systemie internetowym oraz składać dokumenty na studia w tym samym terminie. Co więcej, dla takich osób specustawa dotycząca obywateli Ukrainy przewiduje możliwość bezpłatnej nauki przez 18 miesięcy – podkreśla Michał Skorupa, Dział Rekrutacji Politechniki Wrocławskiej.
Na Politechnice Wrocławskiej na studia I i II stopnia studiuje ponad 20 tysięcy osób na ponad 50 różnych kierunkach.