Ruszyła rekrutacja zimowa na Uniwersytecie Wrocławskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczęła się rekrutacja zimowa. Potrwa niecały miesiąc. Uczelnia przygotowała dla kandydatów i kandydatek 200 miejsc na studiach w formie stacjonarnej i niestacjonarnej.

Uniwersytet Wrocławski rozpoczyna rekrutację śródroczną, czyli zimową na studia. Mamy 200 wolnych miejsc dla kandydatów i kandydatek i będą to kierunki ścisłe. Tylko jeden kierunek na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia – będzie to matematyka. Natomiast na drugim stopniu, też na stacjonarnych – matematyka, informatyka (półtoraroczna, dwuletnia), inżynieria geologiczna. Zapraszamy wszystkich. Na większość z tych kierunków rekrutacja kończy się 3 lutego. Trzeba pamiętać, aby nie przegapić tego terminu i zdążyć zarejestrować się w naszym internetowym systemie rejestracji kandydatów. Na Inżynierię Geologiczną rekrutacja będzie troszeczkę dłuższa, bo do 13 lutego. Warto podkreślić, że ten Wydział Matematyki i Informatyki, który będzie prowadził rekrutację zimową jest bardzo dobrym wydziałem. W tegorocznym naborze do Młodego Badacza, jest to stypendium, które dostają nasi studenci, jeśli dostaną się z wysoką liczbą punktów do nas na studia – aż 53 osoby na 100, które dostawały z całego Uniwersytetu to stypendium, to byli właśnie studenci matematyki i informatyki. Bardzo wysoki poziom tego wydziału, zapraszamy – wyjaśnia Agata Mitek, Uniwersytet Wrocławski.

Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki odnoszą liczne sukcesy w ogólnopolskich konkursach. W listopadzie po raz drugi z rzędu drużyna składająca się ze studentów Uniwersytetu Wrocławskiego wygrała Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym.

To jest trochę taki mit, bo dużo osób nie wie, że na Uniwersytecie Wrocławskim jest taki kierunek jak Informatyka. Ona szczególnie kojarzy się z politechnikami. Natomiast, jeżeli kierunek nazywa się tak samo na różnych uczelniach, to on na pewno nie jest taki sam. Nasza informatyka jest bardziej nastawiona na programowanie, także jeżeli jakiś kandydat chciałby zostać w przyszłości programistą, to zapraszamy na naszą Informatykę. Specjalizujemy się w programowaniu, ale też i kandydaci zainteresowani innymi dziedzinami informatyki też znajdą coś dla siebie – mówi Agata Mitek, Uniwersytet Wrocławski.

Rekrutacja zimowa pod względem wymogów przebiega tak samo jak rekrutacja letnia.

Zobacz również

W polskim społeczeństwie nadal dość mocno żyje tradycja „zastaw się, a postaw się”. Szczególnie po rodzinnych imprezach lub świętach, jedzenia na stole jest po prostu za dużo. Aby ograniczyć marnowanie żywności i nauczyć dzielenia się tym co mamy, we Wrocławiu i innych miastach Polski powstają tak zwane lodówki społeczne.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy