Ruszyła wrocławska Szkoła Liderów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyła IV edycja wrocławskiej Szkoły Liderów, czyli miejskiego projektu, który ma edukować animatorów środowisk senioralnych.

To projekt skierowany do osób, które już działają na rzecz środowisk senioralnych albo dopiero zamierzają działać z seniorami we Wrocławiu. W trakcie tego projektu będą mogli się dowiedzieć, w jaki sposób koordynować, realizować różne projekty międzypokoleniowe i te prosenioralne. Będą także pozyskiwali umiejętności z zakresu personalno-społecznych. Dowiedzą się, jak współpracować z lokalnymi partnerami i otrzymywać dofinansowania – mówi Kamila Polańska, WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora.

Po ukończeniu takiego kursu, który trwa do czerwca, liderzy będą gotowi na prowadzenie zajęć z seniorami. W Szkole Liderów nauczą się między innymi jak motywować seniorów i umiejętnie wykorzystywać potencjał tej grupy społecznej.

Do tej pory Szkołę Liderów ukończyło około 40 osób. Byli to zarówno studenci, ale także osoby dojrzałe i seniorzy. Czasami realizowali takie projekty w parach międzypokoleniowych, co nas bardzo cieszyło. Jesteśmy bardzo zadowoleni, bo większość tych osób cały czas działa i jest animatorami dla seniorów i realizuje różnorodne projekty z zakresu między innymi kultury i sportu – zaznacza Kamila Polańska, WCRS-Wrocławskie Centrum Seniora.

Teresa Tadeuszyk ukończyła Szkołę Liderów, a teraz aktywizuje seniorów, prowadząc szereg zajęć między innymi nordic walking. Podkreśla, że dobry lider powinien wspierać seniorów i być otwartym na uczestników.

Ja oprócz tego, że prowadzę zajęcia z seniorami to jeszcze z nimi rozmawiam. To są takie wykłady na temat odżywiania i snu. Cały czas im mówię, że muszą zwracać uwagę, że jeśli przychodzi fala snu, to trzeba się temu poddać. Sen nas regeneruje – podkreśla Teresa Tadeuszyk, liderka, animatorka środowisk senioralnych.

Ewa Kuzilek-Seksińska rozpoczęła właśnie kurs podczas obecnej edycji. Na co dzień współpracuje z seniorami, ale chce wzmocnić swoje kompetencje i poznać nowe możliwości.

Pomyślała, że być może warto spotkać się z innymi, którzy są w mieście i też realizują swoje pomysły. Może je połączymy i będziemy mogli coś jeszcze ciekawszego zrealizować dla seniorów. Jestem ciekawa co jeszcze mogę dać od siebie tym, z którymi się spotykam. Przede wszystkim to inspiracja i spotkanie z tymi, którzy również pracują na rzecz seniorów – wyjaśnia Ewa Kuzilek-Seksińska, uczestniczka Wrocławskiej Szkoły Liderów.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy