Ruszyła zimowa rekrutacja na Uniwersytecie Wrocławskim

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
17 stycznia ruszyła zimowa rekrutacja na studia magisterskie na Uniwersytecie Wrocławskim. Wolnych jest 180 miejsc na 4 różnych kierunkach.

Studenci mają do wyboru  informatykę 1,5 roczną, informatykę 2 letnia, matematykę i inżynierię geologiczną.

– Mamy około 50 miejsc. Jest to kierunek przeznaczony dla inżynierów. Głównie to będą inżynierowie geologii, górnictwa, ochrony środowiska czy inżynierii środowiska. Sam kierunek jest skoncentrowany na tym, żeby przyszły  absolwent znalazł pracę w różnego rodzaju przedsiębiorstwach geologicznych czy górniczych związanych z ekologią – mówi Grzegorz Ziemniak, Instytut Nauk Geologicznych Uwr.

Czas upływa 12 lutego. Zapotrzebowanie na rynku na geologów według pracownika instytut jest nadal duże, a najcenniejsze jest praktyczne podejście.

– Studia są z kolei zbudowane tak, że mamy bardzo wiele ćwiczeń laboratoryjnych, komputerowych, terenowych. Tak więc tego doświadczenia się nabywa na bieżąco w praktyce, a nie w jakiejś formie teoretycznej – mówi Grzegorz Ziemniak, Instytut Nauk Geologicznych Uwr.

Do 9 lutego studenci mają czas, żeby zrekrutować się na informatykę.

– Informatyka to nie jest tylko technologia. To jest też sposób myślenia, sposób wykonywania różnego rodzaju zadań, organizowania ich. Zwłaszcza teraz, w czasie, gdy wiele takich rutynowych zadań będzie zastępowane przez programy działające automatycznie, to warto skupić się na kierunkach, w których można rozwijać swoje myślenie, rozwijać kreatywność – mówi dr Piotr Wieczorek, Instytut Informatyki UWr.

Największą przewagą Uniwersytetu Wrocławskiego, według dr Piotra Wieczorek jest koncentracja na studentach i indywidualne podejście.

– Naszych kandydatów starałbym się zachęcić do tego, żeby zajrzeli na stronę Instytutu Informatyki i zobaczyli, jakiego rodzaju projekty są u nas realizowane. Zobaczyli, co robią absolwenci, dowiedzieli się, dlaczego np. absolwenci naszego kierunku zarabiają najwięcej spośród absolwentów wszystkich stacjonarnych kierunków w Polsce, ze wszystkich uczelni. Każdy nasz absolwent jest taką wyjątkową osobowością i my właśnie szukamy takich kandydatów – mówi dr Piotr Wieczorek, Instytut Informatyki UWr.

Szczegóły dotyczące rekreacji można znaleźć na stronie uniwersytetu.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy