Ruszyło darmowe Uzdrowisko Leśnica

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławiu ruszyło Uzdrowisko Leśnica. Dawniej ta mała miejscowość była miejscem wypoczynku i relaksu dla mieszkańców Wrocławia.

Leśnica przez wiele lat była osobnym miejscowością , dopiero w 1928 roku została przyłączona do Wrocławia. W tej dzielnicy do tej pory widać charakter autonomicznego miasteczka.

Leśnica nie została zniszczona w czasie II wojny światowej, dzięki temu zachowała tam się przedwojenna architektura, co ciekawe kręcono w tej dzielnicy Wrocławia wiele filmów.

Pomysłodawczynie projektu wykorzystały potencjał dzielnicy i stworzyły Uzdrowisko Leśnica. Jest to cykl warsztatów i spotkań dla mieszkańców, organizowanych w okolicy pięknego zamku. Trwają zapisy na kolejne warsztaty, w których uczestnicy będą tworzyć ilustracje na kubkach ceramicznych. Najbliższe spotkanie odbędzie się 22 sierpnia.

We wrześniu organizatorki Uzdrowiska zaplanowały także spacer po Leśnicy oraz potańcówkę na tarasach zamkowych. Zapisać się na warsztaty można się za pomocą Facebooka Uzdrowisko Leśnica.