Ruszyły Dolnośląskie Małe Granty

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyła rekrutacja do VI edycji Dolnośląskich Małych Grantów. Tym razem projekty powinny poświęcone będą w szczególności działaniom społecznym na rzecz wsparcia mieszkańców województwa w walce z pandemią koronawirusa.

Do 28 kwietnia można składać wnioski z pomysłami na projekty społeczne, które mają pomóc mieszkańcom Dolnego Śląska z związku z pandemią COVID-19. Wszystkie działania musza być zgodne z rozporządzeniami rządowymi.

To są przykład działania skierowane do seniorów i osób, które nie mogą wychodzić z domu, chociażby pomoc w dostarczaniu posiłków lub pomoc psychologiczna, ale także pomoc w systemie on-line dla młodzieży i dzieci – mówi Maria Mika, koordynatorka Dolnośląskich Małych Grantów.

Dofinansowanie od tysiąca do 5 tysięcy otrzyma aż 45 projektów. Tylko w pierwszym dniu rekrutacji wpłynęło ponad 20 wniosków. W tegorocznej edycji składa się je tylko i wyłącznie przez generator, nie ma wersji papierowej.

Jeżeli okaże się, że zaplanowane dzisiaj w projekcie działania, mogą być troszkę inaczej realizowane w lipcu, bo będziemy mogli wyjść z domów i móc realizować chociaż część zadania, to będziemy elastycznie podchodzić do tego wątku i pozwolimy naszym pomysłodawcom realizować te działania na zewnątrz – dodaje Maria Mika, koordynatorka Dolnośląskich Małych Grantów.

Chcemy, aby lokalne społeczności się zcalały, integrowały, funkcjonowały i aktywizowały. Dajemy im na to środki, oprócz środków finansowym, merytoryczne wsparcie przez cały okres trwania projektu – wyjaśnia Daria Sudoł, opiekun merytoryczny Dolnośląskich Małych Grantów.

Opiekunowie merytoryczni prowadzą projekt od początku do końca. Po zakończeniu naboru, wnioski będą rozpatrywane przez około dwa tygodnie.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy