Ruszyły przesłuchania do The Best Of Długołęka. Najlepsi wystąpią na dniach gminy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ruszyły przesłuchania do drugiej edycji "The Best of Długołęka" - konkursu muzycznego, który wyłoni utalentowanych mieszkańców gminy. To oni wystąpią na scenie podczas Dni Gminy Długołęka.

Zuza już po raz drugi brała udział w castingu do „The Best of Długołęka”. Dziennie ćwiczy grę na fortepianie przez dwie godziny.

– Dobrze, trochę się stresuje – mówi Zuza, uczestniczka castingu „The Best of Długołęka”.

Na przesłuchanie przygotowała utwór z „Dziadka do orzechów”, a jury poprosiło o kolejne kawałki.

– Czuję się dobrze. Jest jeszcze lekki stresik, ale już odpuszcza – mówi Zuza, uczestniczka castingu „The Best of Długołęka”.

Wydaje ci się, że zrobiłaś dobre wrażenia?

– Myślę, że tak – mówi Zuza, uczestniczka castingu „The Best of Długołęka”.

Pani Martyna, zainspirowana koncertem podczas zeszłorocznej edycji Dni Gminy Długołęka, w tym roku sama postanowiła spróbować swoich sił podczas castingu.

– Dobrze, bardzo dobrze. Nawet stresu nie ma, tak że liczę, że będzie dobrze – mówi Martyna Kowalska, uczestniczka castingu „The Best of Długołęka”.

Co dzisiaj pani przygotowała?

– Zaśpiewam utwór „Miasto” z filmu „Miasto 44” – mówi Martyna Kowalska, uczestniczka castingu „The Best of Długołęka”.

Efekt udało się osiągnąć, bo jury wybrało panią Martynę do kolejnego etapu już podczas pierwszego castingu.

– Bardzo się cieszę. Nie spodziewałam się, że dzisiaj już to usłyszę, więc bardzo, bardzo się cieszę. Tak jak mówiłam wcześniej, że stresu nie ma, to jednak jak już weszłam na przesłuchanie, to troszeczkę trema się pojawiła, ale ogólnie jestem zadowolona – mówi Martyna Kowalska, uczestniczka castingu „The Best of Długołęka”.

„The Best of Długołęka” to inicjatywa, która ma wyłonić utalentowanych mieszkańców gminy. To oni wystąpią wspólnie z Dziubek Band i gwiazdą Dni Gminy Długołęka podczas czerwcowej imprezy w Parku w Szczodrem.

– Nie powiem, z jaką gwiazdą, bo to jest tajemnica, ale to też właśnie w ciągu całego roku ludzie się pytają: czy będzie druga edycja? Jak będzie wyglądała? Czy będzie podobnie na takim wysokim poziomie jak pierwsza? To są rzeczy, w które warto inwestować, w naszych mieszkańców, naszych ludzi, którzy chcą pokazać swoje talenty. Ja też tym konkursem żyję, bo to też pokazuje, ile młodych ludzi jest w naszej gminie, którzy mają swoje talenty, może ukryte, ale też takie talenty, które trzeba też otworzyć – mówi Wojciech Błoński, wójt gminy Długołęka.

Na chętnych wciąż czekają dwa przesłuchania – 16 marca w Szkole Podstawowej w Łozinie i 13 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Długołęce. A kogo szuka jury?

– Różnych instrumentalistów grających na różnych instrumentach, w różnym przedziale wiekowym i śpiewających wszystkie style muzyczne od hip-hopu po muzykę poważną. Im więcej artystów, tym lepiej. Wtedy jest różnorodność stylistyczna, instrumentalna. Mam nadzieję, że będzie różnorodnie, bo o to chodzi – mówi Mariusz Dziubek, przewodniczący jury „The Best of Długołęka”.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy