Ryanair powiększył swoją bazę we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na wrocławskim lotnisku odbyło się uroczyste otwarcie hangaru przewoźnika Ryanair. Jest to hangar o powierzchni ponad 8 tys. metrów kwadratowych. Jest to już drugi hangar Ryanaira, który powstał na terenie Portu Lotniczego Wrocław. W tym miejscu samoloty tego przewoźnika będą przeglądane i serwisowane.

Ciągle się rozwijamy . Zakupiliśmy kolejne ponad 350 samolotów i potrzebujemy miejsc, gdzie będziemy mogli je serwisowac w czasie zimy. Dlatego ten hangar jest taki ważny, jeśli chodzi o nasz rozwój i nasze samoloty. Mamy tu ogromne możliwości do rozwoju i widzimy duży potencjał – mówi Eddie Wilson, Ryanair CEO.

Koszt inwestycji to ponad 25 mln euro. Dzięki tej rozbudowie, przewoźnik będzie mógł jednocześnie serwisować we Wrocławiu cztery samoloty. 

Przewoźnik cały czas powiększa swoją flotę, kupuje nowe samoloty. Samoloty muszą latać bezpiecznie, a więc muszą być przeglądane i zapotrzebowanie na te przeglądy cały czas wzrasta – mówi Barbara Kaśnikowska, General Manager, WAMS sp. z o.o.

Nowy hangar to także dodatkowe miejsca pracy.

Kiedy zapadła decyzja o rozbudowie było nas około 200 osób. W tej chwili jest nas 320 osób i cały czas szukamy kolejnych pracowników. Docelowo chcielibyśmy mieć 560 osób – mówi Barbara Kaśnikowska, General Manager, WAMS sp. z o.o.

Kolejny hangar to przede wszystkim rozwój takiego centrum awiacyjnego, które już od kilku lat powstaje na naszym lotnisku. To kilkuset nowych pracowników, wysoko wykwalifikowanych techników, inżynierów z całego świata. To jest taki swoisty awans dla nas, jako centrum lotnictwa w tej części Polski i w tej części Europy – mówi Przemysław Myszakowski, wiceprezes zarządu Portu Lotniczego S.A. ds. Infrastruktury.

Ryanair operuje w 40 krajach na całym świecie. Obecność tak dużej spółki na terenie Wrocławia odgrywa również ważną rolę w kontekście rozwoju naszego miasta.

Liczymy na to, że sama obsługa samolotów, ale również cały oddział IT Ryanaira, który jest związany z tym wszystkim, co wiąże się z podróżowaniem i samolotami w Europie i po świecie, będzie rósł we Wrocławiu. To jest krótko mówiąc w interesie naszego miasta. Dzisiaj jesteśmy jednym z liderów w Europie, jeśli chodzi o ruch lotniczy, o ilość pasażerów, którzy korzystają z naszego lotniska, co oczywiście przekłada się na bardzo wyraźnie korzyści dla Wrocławia ekonomiczne, wizerunkowe. Trudno to przecenić – mówi Sebastian Lorenc, wiceprezydent Wrocławia. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy