Rzeczywistość online. Rozrywka i obowiązki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wirtualne zajęcia to dla seniorów forma odskoczni od pandemicznej rzeczywistości. Wrocławskie Centrum Seniora i Przestrzeń Trzeciego Wieku zapraszają do wspólnej aktywności.

„Zdrowy kręgosłup” z elementami karate i zajęcia taneczne – „Szczęśliwi w tańcu”. Ponadto proponujemy zajęcia artystyczne, czyli „Artystyczny pokój Jerzego Skoczylasa”, „Zdrowie od kuchni”, czyli będzie i smacznie i zdrowo. „ Moda i uroda” to zajęcia w ramach strefy 55+ i poradnik psychologiczny – spotkania z psychologiem – zdradza Marta Łomnicka z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Kulinaria, aktywność fizyczna i zajęcia artystyczne, ale na tym nie koniec. W bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, a samo dołączenie do zajęć jest bardzo proste.

Wystarczy wybrać zajęcia, do których chcielibyśmy dołączyć. Później zadzwonić do Wrocławskiego Centrum Seniora pod numer 71 344 44 44. Po otrzymaniu linka na zajęcia należy tylko wpisać swoje imię i kliknąć „dołącz”- wyjaśnia Marta Łomnicka z Wrocławskiego Centrum Seniora.

Połowa lutego to dla wszystkich, nie tylko seniorów, to czas na rozliczenia podatkowe. W obecnej sytuacji, aby było to bezpieczniejsze urzędnicy rekomendują korzystanie z internetowego zamiennika.

E-Urząd Skarbowy to nowy serwis na podatki.gov.pl, w którym klienci Krajowej Administracji Skarbowej mogą w szybki i łatwy sposób załatwić swoje sprawy urzędowe. Co najważniejsze – w dowolnym momencie i z dowolnego urządzenia – podkreśla Sebastian Polański, Starszy Specjalista IAS we Wrocławiu.

Aby skorzystać z e-Urzędu Skarbowego trzeba zalogować się za pomocą profilu zaufanego, e-dowodu osobistego, aplikacji m-Obywatel lub poprzez bankowość internetową.

Jeżeli nie dysponujemy takimi udogodnieniami, możemy zalogować się swoimi danymi podatkowymi – numer pesel lub NIP i podając swoją kwotę przychodu za rok 2019 i 2020 – tłumaczy Sebastian Polański, Starszy Specjalista IAS we Wrocławiu.

Deklaracje podatkowe e-Pit są automatycznie akceptowane i przesyłane, ale logując się do e-Urzędu, można przekazać 1% podatku na wybraną instytucję lub organizację non-profit.

Zwrot podatku w usłudze e-PIT następuje w ciągu 45 dni. Im wcześniej zalogujemy się w systemie i potwierdzimy zeznanie, tym wcześniej otrzymamy zwrot – podsumowuje Sebastian Polański, Starszy Specjalista IAS we Wrocławiu.

W e-Urzędzie Skarbowym oprócz rozliczenia podatkowego możemy skorzystać z usługi e-mikro firmy, złożyć dowolny dokument lub pismo, dokonać płatności online oraz podejrzeć mandaty karne, o ile takie zostały nałożone.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy