Rzut oka na profilaktykę

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Pandemia zmusiła nas wszystkich do korzystania z urządzeń elektronicznych. Te z kolei nie mają dobrego wpływu na nasze oczy. Dlatego trzeba zadbać o profilaktykę.

Już po raz kolejny wychodzimy do naszych pacjentów z akcją regularnego badania wzroku. Polega ona na ocenie ostrości widzenia, sprawdzeniu aktualnych okularów, pomiarze wady wzroku, ale także zaleceń związanych z wymianą okularów – mówi mgr inż. Ryszard Drożdż, optometrysta Vision Express.

Oprócz samej profilaktyki związanej z regularnym badaniem, nie można zapominać o ćwiczeniach.

Warto przygotować się do pracy w dobrym oświetleniu, najlepiej przy świetle słonecznym. Nie możemy zapominać o robieniu przerw. Jest takie ćwiczenie 3X20, które polega na tym, że co 20 minut, patrzymy na coś oddalonego o 20 metrów, przez 20 sekund – dodaje mgr inż. Ryszard Drożdż, optometrysta Vision Express.

Praca z komputerem powinna wiązać się z odpowiednimi szkłami, które będą wyposażone w filtry i zabezpieczenia. Poza tym o okulary należy dbać w odpowiedni sposób.

W aparacie fotograficznym obiektyw zawsze zasłaniamy. W tym przypadku tak samo, gdy nie korzystamy z okularów, należy je trzymać w etui. Ono także musi być czyste, bez kurzu i brudu. Jeśli chodzi o oprawki okularowe one także maja elementy, które się zużywają, jak na przykład noski – wyjaśnia mgr inż. Ryszard Drożdż, optometrysta Vision Express.

Profilaktyka okulistyczna wiąże się także z wykrywaniem chorób oczu. Wcześniejsze wykrycie pozwala na szybszą diagnozę, a to sprawia szybszy powrót do zdrowia.

– Wizyta w zakładzie optycznym to nie tylko dobór okularów i sprawdzenie wady wzroku, ale także profilaktyka poważnych chorób oczu. Polega ona na bezinwazyjnym zdjęciu siatkówki oka i oceny tej siatkówki pod kątem chorób oczu, takich jak jaskra, zwyrodnienie siatkówki lub retinopatia cukrzycowa – podsumowuje mgr inż. Ryszard Drożdż, optometrysta Vision Express.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy