Rzuty siekierą w centrum Wrocławia!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czy rzucanie siekierami może być bezpiecznie? Tak i to w centrum Wrocławia, gdzie znajduje się nietypowa rozrywka.

Rzucanie siekierami w centrum Wrocławia

– Mamy przygotowane tory, każdy jest przedzielony siatką bezpieczeństwa. Na podłodze również narysowane są strefy, gdzie powinna znajdować się osoba rzucająca, a gdzie czekająca na swoją kolej – mówi Grzegorz Cichoszewski, 7siekier – Axe Throwing Club.

– Rzucanie siekierami, to kanadyjski sport do Europy przyjechał 3-4 lata temu. Ideą powstania miejsca jest to, żeby mieć we Wrocławiu inną rozrywkę niż kręgle, czy bilard – podkreśla Dominika Hałdrzyńska, 7siekier – Axe Throwing Club.

Osoby które przychodzą na miejsce są zapoznawane z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa. Następnie Do uczestników zabawy dołącza trener, który tłumaczy, jak bezpiecznie rzucać siekierą.

– Najważniejsze jest to, że sobie przygotowujemy tę siekierę za ramieniem i robimy zamach do przodu. Zadaniem uczestnika jest znalezienie swojego dystansu, w którym, jak puści siekierą, to zrobi jeden obrót – dodaje Grzegorz Cichoszewski, 7siekier – Axe Throwing Club.

Rzuty siekierą we Wrocławiu

Rzucanie siekierami, to nowy coraz bardziej popularny sport w Polsce, który ma coraz większe rzesze zwolenników. A czy rzucanie siekierą do tarczy jest proste?

– Nie, wydaję się proste na filmach, a tak nie jest. Trudno jest rzucić w 10 – mówią uczestnicy zabawy.

Rzucanie siekierami może być również dobrym sposobem na odreagowanie codziennych stresów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy