Sala gimnastyczna przy Alei nad Wałem w Sycowie idzie do remontu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Sala gimnastyczna szkoły podstawowej nr 3 w Sycowie zostanie wyremontowana. Umowa z wykonawcą została podpisana 19 stycznia, a wszystkie prace planowo mają potrwać do końca kwietnia bieżącego roku.

Sala znajduje się przy Alei nad Wałem w Sycowie. Od lat korzystali z niej uczniowie szkoły, ale nie tylko. Ze względu na stan techniczny, w ciągu ostatnich dwóch lat była ona nieczynna. Teraz nadszedł moment, aby sala przeszła przez proces modernizacji.

To jest przede wszystkim bardzo ważna inwestycja dla dzieci, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3. Wiele osób funkcjonowało tutaj. Pierwsze sporty drużynowe właśnie rozwijały się w tym miejscu. Sam osobiście wielokrotnie miałem możliwość grać na tej sali i wychowałem się też na tym obiekcie, dlatego bardzo się cieszę, że po latach jesteśmy w stanie przejść do kluczowego etapu modernizacji tego obiektu – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Widzimy w jakim opłakanym stanie jest sala gimnastyczna, dlatego niezbędny jest remont. Przez ostatnie dwa lata korzystaliśmy z gościnności sycowskiego MOSiRu . Dzieci uczyły się i odbywały zajęcia WF-u na hali sportowej. Bardzo się cieszymy z tego, że niedługo już będą mogły ćwiczyć i bawić się tutaj – mówi Monika Janiszyn, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie.

Remont obiektu będzie kosztował około miliona złotych. 

Do przetargu wystartowało kilka firm. Udało nam się wyłonić wykonawcę, z czego jestem bardzo zadowolony. Mam nadzieję, że ten milion spokojnie wystarczy na to, żeby kompleksowo przebudować to, co zostało zaprojektowane w projekcie – mówi Dariusz Maniak, burmistrz Sycowa.

Oprócz tego, że będzie kompleksowy remont głównej sali ćwiczeń, to będą wyremontowane także sanitariaty, szatnie oraz pokój dla nauczycieli – mówi Monika Janiszyn, dyrektorka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie.

Obecnie do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Sycowie uczęszcza około 300 uczniów, którzy po zakończeniu remontu będą mogli korzystać z sali, między innymi w ramach zajęć z wychowania fizycznego. 

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy