Salon Maturzystów 2023 na PWr

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dla wielu maturzystów wybranie uczelni oraz kierunku studiów może być trudne. Z pomocą przychodzi Politechnika Wrocławska, która zachęca do rekrutacji i dokładnego zapoznania się z ofertą edukacyjną.

Takim wydarzeniem jest coroczny Salon Maturzystów, gdzie uczelnie z całej Polski prezentują swoją ofertę edukacyjną. Wiktor wybrał Politechnikę Wrocławską i w październiku rozpocznie studia na 4 roku Cyberbezpieczeństwa.

Trochę przypadek, trochę namowy z różnych stron, że Politechnika Wrocławska. Później zacząłem się interesować, że być może to jest cały klimat studiowania we Wrocławiu, w moim rodzimym miejscu. Nie chciałem się też za bardzo ruszać. Też, jeżeli chodzi o klimat studentów, to jest coś. Tych argumentów było wiele, przyznaje Wiktor Nawrot, student Cyberbezpieczeństwa na Politechnice Wrocławskiej.

Cyberbezpieczeństwo to jedna ze specjalizacji w obszarze IT. Kierunek ten kształci specjalistów, którzy w przyszłości mogą znaleźć zatrudnienie w wielu prywatnych lub państwowych spółkach. Swój wymarzony kierunek można studiować na wielu uczelniach, ale warto wziąć pod uwagę kilka opcji.

To jest fantastyczne, że wykładamy na wielu uczelniach w kraju. Jedne robią to troszkę lepiej, inne na przeciętnym poziomie, inne są bardziej sformatowane pod kątem praktycznych zastosowań zawodowych, inne bardziej pod kątem naukowych aspiracji studiującego, mówi Magda Rulska, Komisarz wrocławskiego Salonu Maturzystów 2023.

Politechnika Wrocławska, z myślą o przyszłych studentach, zaprosiła do współpracy wiele uczelni z całej Polski. Dla nich to szansa, by pozyskać przyszłych studentów, a nawet pracowników.

Jesteśmy bardzo nastawieni na pozyskanie nowych studentów, ale także absolwentów, którzy wracają do nas na przykład na drugi stopień, czy na studia podyplomowe, szkolenia, czy doktorat. Hasło „Wejdź do gry” okazało się strzałem w dziesiątkę, zdradza Martyna Andrzejewska z Centrum Promocji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Salon Maturzystów Perspektywy odbył się po raz 13. Politechnikę Wrocławską odwiedziło 26 uczelni z całej Polski.

Matura 2024 rozpocznie się 7 maja 2024. To pierwszy krok do podjęcia decyzji o swojej przyszłości zawodowej, bo później już tylko wystarczy wybrać studia.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy