Samochody zabytkowe we Wrocławiu. Zobacz sam

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Ratują je od zapomnienia i dają im drugie życie. Miłośnicy zabytkowej motoryzacji co czwartek spotykają się we Wrocławiu, aby wymieniać się informacjami i cieszyć oko niecodziennymi widokami.

Classic Cars Wrocław i Wrocławskie spotkania klasyków to grupy zrzeszające właścicieli i miłośników zabytkowej motoryzacji. Na spotach, czyli zjazdach, można spotkać klasyki z Anglii, Francji, Polski lub USA.

Zabytkowe samochody zobaczyć może każdy. Klasyczna strefa Wrocław zaprasza

Na takie spotkania organizatorzy zapraszają nie tylko właścicieli samochodów, ale każdego kto chciałby zapoznać się z zabytkową motoryzacją. – Naprawdę może przyjechać każdy. Nie tylko posiadacze takich samochodów, również osoby, które są zainteresowane takimi pojazdami. Ludzie, którzy chcą obejrzeć coś ciekawego, coś wyjątkowego i coś czego nie widzi się na co dzień. Oprócz tego zawsze mile widziani są posiadacze takich samochodów niezrzeszeni w żadnym klubie – mówi Wojtek Borsuk z Klasycznej strefy Wrocław.

Wygląd i stan takich aut to często lata ciężkiej pracy i godziny spędzone w garażu, ale jak mówią sami właściciele, nie oddaliby ich za żadne nowe auto. – Dla wielu osób jest to część życia. Coś czym mogą się zająć, czym mogą się pochwalić i to tak naprawdę łączy nas tutaj – dodaje Wojtek Borsuk z Klasycznej strefy Wrocław.

Samochód zabytkowy czyli jaki?

Prawo definiuje auta zabytkowe w ścisłych ramach wiekowych, ale na spot mogą przyjechać również właściciele aut, które są niespotykane i wyjątkowe. – Tu są różne definicje i teoretycznie autem zabytkowym staje się auto, które jest starsze niż 25 lat, ale niektórzy rzeczoznawcy uznają, że auto powinno mieć 30 lat – mówi Piotr Olejnik z Klasycznej strefy Wrocław.

Wrocławianie kochają klasyczną motoryzację, o czym świadczy liczna grupa posiadaczy takich pojazdów. – To liczna grupa, którą ciężko określić, ale jeśli chodzi o liczby, to przykładowo na poprzedniej grupie było ponad 770 osób i były to osoby głównie z Wrocławia i bliższych okolic – dodaje Piotr Olejnik z Klasycznej strefy Wrocław.

Na drogach można spotkać coraz więcej samochodów zabytkowych, które w dobie aut elektrycznych będą przypominały o tym, jak wyglądała motoryzacja minionej epoki.

Zobacz również

Zamek Piastowski w Jaworze jest miejscem, które przez sporą część swojej historii pełniło funkcję więzienia, zarówno nazistowskiego, jak i komunistycznego. Jednak pod koniec lat 80. artystyczne środowiska zaczęły wykorzystywać jego przestrzeń do twórczości artystycznej. Obecnie jest to miejsce alternatywnej sztuki i muzyki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy