Samorząd województwa dolnośląskiego inwestuje w kolej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Coraz więcej Dolnoślązaków korzysta z regionalnych przejazdów koleją - mieszkańcy wybierają Koleje Dolnośląskie jako codzienny transport, kiedy dojeżdżają do szkoły i pracy. Wzrost cen paliwa i kosztów utrzymania samochodu, problemy z parkowaniem i stanie w korkach w godzinach szczytu sprawiają, że podróż pociągiem to doskonała alternatywa, które jest jednocześnie jedną z najbardziej opłacalnych form transportu. Przejazd koleją jest bezpieczniejszy i pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Przekonali się o tym mieszkańcy Dolnego Śląska i widać to w statystykach - ten rok będzie rekordowy pod względem liczby pasażerów w Kolejach Dolnośląskich.

Samorząd województwa dolnośląskiego sukcesywnie przywraca kolejne połączenia, a Koleje Dolnośląskie inwestują w nowoczesny tabor, który jest przede wszystkim ekologiczny, bo nowe pociągi są hybrydowe lub w pełni elektryczne. W niedawno zakupionych składach wyznaczono specjalne przestrzenie dla podróżnych z dzieckiem w wózku oraz miejsce na rowery i dodatkowe bagaże. Kolejami Dolnośląskimi można dojechać do coraz większej liczby miejsc w regionie.

Transport kolejowy jest ważnym elementem w układach komunikacyjnych dużych miast, dlatego obok działającej Dolnośląskiej Kolei Aglomeracyjnej, w przyszłości takie połączenia mają powstać również w okolicach Jeleniej Góry i Zagłębia Miedziowego. Statystyki pokazują, w 2023 roku Koleje Dolnośląskie pobiją rekord pracy eksploatacyjnej, jeżdżąc według nowego rozszerzonego rozkładu jazdy i przejeżdżając po trasach Dolnego Śląska i województw sąsiednich 12 milionów km.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy