Samorząd wspiera kształcenie zawodowe

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Samorząd Województwa Dolnośląskiego przeznaczy blisko 11, 5 miliona złotych na proces kształcenia zawodowego. Celem projektu, jest przede wszystkim poprawa efektów edukacji i lepsze przygotowania do wejścia na rynek pracy.

Projekt będziemy realizować z dziesięcioma partnerami -siedem powiatów i trzy gminy. Projekt jest wart 11,5 miliona złotych, wkład własny województwa to 1,7 miliona złotych – mówi Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Pieniądze zostaną przekazane 53 placówkom z całego region, które wykorzystają je na zorganizowanie staży, praktyk zawodowych i egzaminów dla blisko 2300 uczniów z Dolnego Śląska.

Chodzi nam o to, żeby na rynku pojawili się najlepsi fachowcy, to po okresie pandemii będzie szczególnie ważne – dodaje marszałek.

Przede wszystkim to wsparcie odczują uczniowe, ale także pracodawcy. Wykorzystanie tych pieniędzy będzie wielopłaszczyznowe.  Nie tylko pomożemy uczniom, ale także całemu procesowi edukacji – podsumowuje Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego. 

Projekt juz wystartował, a o jego realizacji będą decydowały poszczególne powiaty.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy