Sąsiedzkie sprzątanie na koniec lata

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wakacje niedługo się kończą, zaraz rozpocznie się szkoła. Dlatego warto byłoby, jak najlepiej wykorzystać te ostatnie chwile wolności i zatroszczyć się o najbliższą okolicę i środowisko. Jednym z pomysłów może być zorganizowanie sąsiedzkiego sprzątania, aby śmieci, które leżą na chodnikach, znalazły się w koszach na śmieci.

Jeżeli ktoś chce zorganizować taką akcję sprzątania zapraszamy, żeby się zgłosił do nas. My pomożemy, damy worki, rękawiczki, zapewnimy odbiór odpadów. Potrzebujemy tylko, żeby organizator wskazał miejsce, w którym zostawi zebrane odpady. Tak naprawdę wystarczy tylko jedna osoba albo i dwie, jeżeli mówimy o ekipie, żeby wybrać teren bliski naszemu sercu, kiedy widzimy, że jest bałagan, że są pozostawione tam śmieci, wskazać termin, miejsce, a my się zajmiemy odbiorem – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

We Wrocławiu jest wiele miejsc, w których zostawia się śmieci, a absolutnie nie powinno się tego robić.

Są to często tereny nadrzeczne, są to tereny obok ogródków działkowych i one najczęściej są sprzątane. Do tej pory, od marca, przeprowadzono ponad 60 takich akcji. Sadzę też, że było bardzo dużo akcji, o których nas mieszkańcy nie informowali, a idąc na spacer zbierali puszki czy inne śmieci i wrzucali je do właściwych koszy. Takie akcje też są jak najbardziej pozytywne i zachęcamy do nich. W przypadku zaśmieconego terenu zielonego, każdy odpad, który podniesiemy, to dobry uczynek dla środowiska – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Już niedługo rozpocznie się rok szkolny, a co za tym idzie, najmłodsi wrocławianie również będą mogli wspólnymi siłami zatroszczyć się o środowisko.

Szkoły, przedszkola, kluby różnego rodzaju, Centra Aktywności Lokalnej – mówi Dorota Witkowska z Ekosystemu.

Każdy, kto chce może, a nawet powinien to zrobić.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy