Scena pod Regałem gra dla Ukrainy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Scena pod Regałem to formacja, która wspiera młodych artystów na początku ich drogi. 11 kwietnia w Dolnośląskim Centrum Filmowym odbędzie się spektakl zorganizowany przez tę grupę, pt. „Śladami wolności”.

Jest to koncert w formie spektaklu literacko-muzycznego, który premierę miał w grudniu podczas gali wręczenia nagród Sacharowa organizowanej przez Parlament Europejski. Natomiast postanowiliśmy wzbogacić artystycznie dobór utworów oraz skład instrumentalny. I z tym projektem „Śladami wolności” wyruszyć po Polsce. To jest taki pierwszy koncert premierowy we Wrocławiu, w którym wezmą udział artyści z całej Polski, Sceny pod Regałem oraz zaproszeni goście z zagranicy – mówi Michał Hadasik, dyrektor artystyczny Sceny pod Regałem.

Będą to utwory o tematyce poważnej, tematyce ważnej, którą zechcieliśmy jako artyści poruszyć i myślę, że to ważne, żeby te tematy poruszać, między innymi o sytuacji wojny. Tak naprawdę odnosimy się do tematu, który teraz jest wszechobecny na świecie – mówi Adrianna Górka, wokalistka.

Odnosimy się tutaj w pewien sposób do sytuacji geopolitycznej, chcemy pomóc naszym braciom i siostrom zza wschodniej granicy, jest to swoistego rodzaju akt solidarności z naszej strony. Będą tam również piosenki, które nawiązują przede wszystkim do okrucieństw wojny, do tego, w jaki sposób powinniśmy teraz wspólnie działać na rzecz pokoju i na temat tego, by ten pokój jak najszybciej uzyskać. Wydarzenie „Śladami wolności” jest współorganizowane z Fundacją Ukraina i podczas koncertu będziemy zbierać fundusze, które w całości przekażemy na rzecz najmłodszych uchodźców z Ukrainy – mówi Michał Hadasik, dyrektor artystyczny Sceny pod Regałem.

Między innymi Młynarski, Osiecka, będzie też piosenka zespołu Kult „Arahja”, którą będę miała przyjemność zaśpiewać i wiele, wiele innych – mówi Adrianna Górka, wokalistka.

Scena pod Regałem jest nieformalną grupą, która powstała dokładnie w czerwcu pięć lat temu. Skupia przede wszystkim młodych artystów z dziedzin muzyki, teatru, literatury oraz sztuki. Naszą misją jest przede wszystkim promowanie młodych twórców, młodych artystów, którzy chcą zaistnieć w szeroko pojętym mainstreamie, ale stawiają dopiero pierwsze kroki. My jesteśmy od tego, żeby im pomóc, żeby móc ich promować szerszej publiczności – mówi Michał Hadasik, dyrektor artystyczny Sceny pod Regałem.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy