Ścieżka rowerowa zamiast buspasa

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Na wrocławskich drogach w ostatnim czasie wiele się zmienia. Metamorfozy już wkrótce doczeka się osiedle Nadodrze. Przebudowane zostaną ulice Jedności Narodowej i Poniatowskiego – zniknie buspas, pojawi się za to nowa ścieżka rowerowa.

– No niestety na pewnym odcinku Jedności Narodowej jest tak wąsko i są tam słupy trakcyjne, nie jesteśmy w stanie inaczej ulokować tej drogi dla rowerów, jak tylko wchodząc na miejsca parkingowe i pas jezdni. W związku z tym musimy zlikwidować częściowo wydzielenie tramwaju – mówi Jakub Szymczak z Biura Zrównoważonej Mobilności.

Celem jest budowa dwukierunkowej drogi dla rowerów po zachodniej stronie ulicy, która połączy północ z centrum miasta oraz oba osiedla – Nadodrze i Ołbin. Wydziałowi inżynierii miejskiej zależy na tym, żeby mieszkańcy mieli dogodne drogi dla rowerów, czego aktualnie na tym odcinku drogi brakuje. A co myślą na temat tej zmiany wrocławianie? Podkreślają pozytywny aspekt zdrowotny rowerowych podróży, jednak zauważają również, że natężenie ruchu w tym miejscu jest całkiem duże. Likwidacja 300 metrów buspasa i utworzenie w jego miejscu ścieżki rowerowej to nie jedyne zmiany, jakie będą miały miejsce na ulicy Jedności Narodowej. Odbudowany zostanie chodnik, przebudowana będzie także sygnalizacja świetlna. Powstaną również nowe przystanki tzw. antyzatoki.

Przy skwerze Pionierów Wrocławia, będą to nowe przystanki – antyzatoki. To jest inny typ niż przystanki wiedeńskie, które wrocławianie dokładni znają. Antyzatokę mamy m.in. na ulicy Glinianej i ona dobrze funkcjonuje – też wybraliśmy ten typ przystanku ze względu na szerokości. To jest przystanek, na który nie wjeżdżają samochody, objeżdżają go. W tym konkretnym przypadku na antyzatokę wjadą rowery – dodaje Jakub Szymczak.

Umowa została podpisana w sierpniu, wykonawca na realizacje zlecenia ma 9 miesiecy, wiosną powinna pojawic się nowa droga dla rowerów.

Zobacz również

We Wrocławiu już po raz czwarty została zorganizowana konferencja Management 360, która jest skierowana do managerów, ale też do wszystkich osób, które są zainteresowane zarządzaniem. Do udziału w tegorocznej edycji zostało zaproszonych ponad 20 prelegentów, którzy rozmawiają z uczestnikami między innymi na temat tego, jak współpracować z klientami, jak przeprowadzać trudne rozmowy oraz na temat młodego pokolenia w pracy. Konferencja rozpoczęła się 20 września i potrwa do 22 września.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy