Seanse dla seniorów w kinie Polonia w Trzebnicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
W kinie Polonia w Trzebnicy po raz kolejny odbył się pokaz filmowy z cyklu „Seanse dla seniorów”. Tym razem seniorzy z Trzebnicy i sołectw gminy mieli okazje obejrzeć film o cudzie fatimskim. Dla wielu z uczestników to była jedyna okazja, aby obejrzeć film na dużym ekranie.

„Fatima” jest filmem uniwersalnym i niesie dobro, pokój i dobrą nowinę dla ludzi. Chciałem, żeby ludzie poprzez ten film odmienili swoje życie i zobaczyli, że świat jest piękny, że są wartości, dla których warto się poświęcać. Cieszę się ogromnie dlatego, że dziś po raz kolejny przyjechało ponad 300 osób z terenów wiejskich. Bo tak naprawdę, muszę powiedzieć to nie jest tajemnicą, są tu osoby, które po raz pierwszy przyjechały do kina – mówi Marek Długozima, burmistrz gminy Trzebnica.

Seans wywarł na widzach ogromne wrażenie. Seniorzy nie kryli wzruszenia.

Bardzo mi się podobało, jestem bardzo zadowolona i jestem osobą, która przyjechała autobusem. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam tu obejrzeć ten film.

Mnie bardzo się podobało.

Ślicznie, nie mogłam oddychać, przeżyłam strasznie. Byłam już w kinie, ale po raz pierwszy oglądam ten film.

Bardzo fajnie. Z okolic jestem ze Skoroszowa. Jak burmistrz coś organizuje to zawsze jesteśmy z żoną.

Było to historyczne i było świetnie. Myślałam, że będzie inaczej, ale ciekawie było. Dobrze oceniam taką inicjatywę.

Ja tę książkę czytałam wielokrotnie. Także teraz zobaczyć ekranizację to jest przeżycie na maksa – mówią seniorzy.

Kiedy zostałem burmistrzem w 2006 roku to pomyślałem sobie o seniorach, o starszych ludziach, którzy kiedyś w młodych latach na pewno uczęszczali do kina. Przypomnę, że gmina liczy 41 sołectw, czyli jest to bardzo dużo jak na taką gminę. Takim moim pomysłem było, żeby tych wszystkich seniorów zaprosić do kina w roku na dwa seanse. Seanse są darmowe i odzwierciedlają daną sytuację w kontekście historycznym, czy politycznym – mówi Marek Długozima.

Gmina Trzebnica zapewnia seniorom dojazd, a darmowe seanse filmowe są organizowane od kilkunastu lat. Dzięki temu osoby starsze mogą integrować się i rozwijać się kulturalnie. 

Zobacz również

Po katastrofie z 2022 roku Odra nadal jest w bardzo kiepskim stanie. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia spotkał się dzisiaj ze środowiskiem proekologicznym Wrocławia, aby przedyskutować to, co można zrobić, aby poprawić stan jakości rzeki Odry oraz innych rzek w Polsce.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy