Segregacja śmieci. Ekolandia uczy wrocławian

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Jak segregować śmieci? Gdzie wkładać plastik, papier i szkło? Wszystkiego można było się dowiedzieć na warsztatach organizowanych we Wrocławiu przez Ekolandię i Przedpokój H13.

Segregacja śmieci, które każdego dnia wytwarzamy, jest istotna w codziennym życiu. Za nieposegregowane odpady można zapłacić nawet od dwóch do czterech razy więcej.

Segregacja odpadów jest ważna i warto o tym mówić, edukować od najmłodszych lat, z tego względu, że segregacja wiąże się z oszczędzaniem. Segregowanie to przetwarzanie odpadów, recykling. Jeśli będziemy mieć taką świadomość, że te odpady są przetwarzane, to pojawią się oszczędności w postaci wody, energii i zasobów – opowiada Kornelia Cypryjańska-Perucka, specjalistka ds. edukacji ekologicznej. 

Segregacja śmieci we Wrocławiu – zasady 

W trakcie warsztatów organizowanych przez Ekolandię w Przedpokoju H13 poruszano kwestie tego, gdzie powinny trafić konkretne odpady oraz elektrośmieci. 

We Wrocławiu obowiązują obecnie cztery kolory do segregacji odpadów. Pojemnik żółty jest na metale i tworzywa sztuczne, niebieski na papier, zielony na szkło i pojemnik czarny na odpady zmieszane. Funkcjonują też worki koloru brązowego na odpady zielone. Niebawem we Wrocławiu pojawią się również pojemniki brązowe, do których mieszkańcy będą wrzucali odpady biodegradowalne i organiczne – dodaje Kornelia Cypryjańska-Perucka. 

Segregacja i recycling według Foodsharing Wrocław

Niektóre materiały można wykorzystać ponownie.

Najbardziej ekologiczne jest to co posiadamy i możemy ponownie wykorzystać. Przedmiotem do wykorzystania są w przypadku Foodsharing Wrocław słoiki z szerokim wlewem, żeby łatwo było umieścić jakąś żywność lub wiaderka po serze kilogramowym. W takich właśnie materiałach – umytych i czystych, można zapakować żywność, którą mamy w nadmiarze i zostawić w jadłodzielni – tłumaczy Agnieszka Maniewska, koordynatorka Foodsharing Wrocław.

Wiele odpadów może stanowić kłopot przy segregacji. Warto więc sprawdzić, gdzie mają trafić, aby ustrzec się przed dodatkowymi opłatami za wywóz śmieci.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy