Programy Echo24

Sejmik na ostro

Gośćmi programu publicystycznego redaktora Marina Torza są przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W kolejnych odcinkach dowiemy się z jakimi problemami i sprawami mierzą się radni i członkowie zarządu województwa.  Sprawdzimy czym zajmują się poszczególne komisje oraz przedstawimy najistotniejsze uchwały podejmowane przez sejmik.

Najnowsze odcinki

Jestem gotowy na wybory

Z Michałem Bobowcem rozmawiamy o bieżącej polityce, pomocy dla Ukrainy i jego ewentualnym starcie w wyborach.

Sesje są za rzadko

Radna wojewódzka Anna Brok krytykuje przewodniczącego sejmiku Andrzeja Jarocha za rzadkie zwoływanie sesji. Uważa, że to próba uciszenia opozycji.

Pomóżmy Ukrainie!

Radny Patryk Wild mówi o transparentności w życiu publicznym, ale też w bardzo mocnych słowach krytykuje władze województwa za opieszałość w niesieniu pomocy Ukrainie.

Bohaterów należy czcić

Tytus Czartoryski opowiada o Żołnierzach Wyklętych z Dolnego Śląska. Jest też o szpitalu onkologicznym i przewodniczącym sejmiku – Andrzeju Jarochu.

Sutryk może wystartować

Magdalena Piasecka mówi o ostatnich sejmikowych kontrowersjach, a także o zbliżających się wyborach samorządowych. Piasecka nie wie jeszcze, czy będzie startować, w wyborach prezydenckich we Wrocławiu, ale mówi o starcie Jacka Sutryka.

Chcemy rządzić bez PiS

Radny Stanisław Huskowski rozmawia na temat ostatniego głosowania za odwołaniem przewodniczącego sejmiku, a także o przyszłorocznych wyborach prezydenckich.

Pomagamy Ukrainie

O kolejnej próbie odwołania polityka z funkcji przewodniczącego sejmiku, a także o pomocy, która ma trafić na Ukrainę, rozmawiamy z Andrzejem Jarochem z PiS.

Dbam o Strzelin

Radny Wojciech Bochnak opowiada o nieudanym odwołaniu przewodniczącego sejmiku. Jest też o inwestycjach wojewódzkich.

Są pieniądze na inwestycje

Radny mówi o pieniądzach, które trafią na Dolny Śląsk od Unii Europejskiej, a także o inwestycjach na naszym regionie.

Liczy się czas!

Patryk Wild, opozycyjny Radny Wojewódzki, opowiada o projekcie pomocy dla Ukrainy, która – jak podkreśla – musi być jak najskuteczniejsza.