Programy Echo24

Sejmik na ostro

Gośćmi programu publicystycznego redaktora Marina Torza są przedstawiciele Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W kolejnych odcinkach dowiemy się z jakimi problemami i sprawami mierzą się radni i członkowie zarządu województwa.  Sprawdzimy czym zajmują się poszczególne komisje oraz przedstawimy najistotniejsze uchwały podejmowane przez sejmik.

Najnowsze odcinki

DCO? Najpierw projekt

Aleksander Marek Skorupa, radny wojewódzki Platformy Obywatelskiej, były wojewoda dolnośląski, opowiada o najważniejszych projektach na Dolnym Śląsku.

Opozycja coraz silniejsza

Polityk Platformy Obywatelskiej analizuje sytuację w sejmiku województwa, również w kontekście zbliżającej się sesji budżetowej.

Ukraina musi wygrać

Patryk Wild niedawno wrócił z Ukrainy, na której – wraz z innymi radnymi – był z tajną misją. Co widział i jakie ma wnioski?

Tajna misja na Ukrainę

O tajnej misji na Ukrainę i unijnych pieniądzach – o tym m.in. rozmawiamy z Grzegorzem Macko z zarządu województwa.

Szpital musi powstać

O budowie nowego szpitala onkologicznego, a także o środkach unijnych, na które czeka Polska rozmawiamy z politykiem PO.

Marek Łapiński: Chcemy rządzić regionem

O komisji współpracy z Ukrainą, budowie szpitala DCO, a także o politycznych planach rozmawiamy z Markiem Łapińskim, liderem Koalicji Obywatelski

Poważne zarzuty Wilda

Radny Bezpartyjnych Samorządowców pod adresem zarządu województwa kieruje bardzo poważne zarzuty. Chodzi o sprawę wysypisk śmieci i szpitala onkologicznego.

Chciałbym znów wystartować

Polityk mówi o swoich planach na przyszłość, opowiada też o Jacku Sutryku, Nowej Nadziei i Rafale Dutkiewiczu.

Myrda: DSWS? Nie znam

Tymoteusz Myrda opowiada o inwestycjach wojewódzkich, a także o relacjach z prezydentem Jackiem Sutrykiem i jego DSWS.

Czekamy na słowo “przepraszam”

Samorządowiec mówi o relacjach polsko – ukraińskich, które wymagają ważnych gestów. Jest też o inwestycjach na terenie Dolnego Śląska.