Sekcja piłki nożnej kobiet w Śląsku Wrocław

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Kobiety także potrafią grać w piłkę. Śląsk Wrocław został pierwszym klubem w PKO Ekstraklasie z sekcją piłki nożnej kobiet. Od teraz zawodniczki wcześniej grające w klubie AZS Wrocław będą reprezentować barwy WKS-u.

Kobiety także potrafią grać w piłkę. Śląsk Wrocław został pierwszym klubem w PKO Ekstraklasie z sekcją piłki nożnej kobiet. Od teraz zawodniczki wcześniej grające w klubie AZS Wrocław będą reprezentować barwy WKS-u. WKS wziął pod swoje skrzydła klub AZS Wrocław, jedną z najbardziej utytułowanych polskich drużyn w kobiecym futbolu, która gra w najlepszej lidze kobiet.

Śląsk Wrocław teraz staje się największą rodziną piłkarską w Polsce oprócz drużyn męskiej i żeńskiej w skład WKS-u wchodzą także drużyna Blind Football, a także e-sportowców. Śląsk Wrocław będzie kontynuował tradycje KS AZS Wrocław, czyli jednej z najlepszych drużyn w historii Ekstraligi kobiet. Wrocławianki to ośmiokrotne mistrzynie Polski oraz czterokrotne zdobywczynie Pucharu Polski.

Zawodniczki podkreślają, że granie pod herbem Śląska Wrocław pozytywnie wpłynie na promocje zespołu i piłki nożnej kobiet Piłka nożna w kobiecym wydaniu stale zyskuje na popularności. Ubiegłoroczne mistrzostwa świata we Francji śledziła rekordowa wielo tysięczna widownia zarówno na stadionach, jak i przed telewizorami. Czekamy na sukcesy sekcji piłki nożnej kobiet WKS-u.