Seniorki z Nadodrza grają w krokieta. Co za energia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Seniorki z Nadodrza grają w krokieta. Do tej gry zespołowej potrzebny jest drewniany kij oraz drewniana kula. Polega ona na tym, aby zdobywać bramki, a to wszystko dzieje się co czwartek na wrocławskim Nadodrzu.

– Jak przeczytałam o tej grze, to chciałam szybko zobaczyć, co to jest. Krokiet kojarzył mi się z czymś innym, poczytałam i już wiem, z czym to jeść – mówi Teresa Szczepaniak, wrocławianka.

Gra w krokieta polega na jak najszybszym przetoczeniu kuli za pomocą młotka z jednej linii końcowej boiska na drugą i z powrotem. Zawodnicy muszą przetoczyć kulę poprzez specjalne bramki. Pani Jadwiga podpatrzyła grę w krokieta na śniadaniu Nadodrza i bardzo jej się to spodobało.

– Przyszło mi to do głowy, bo to prosta gra, nie wymaga wielkich nakładów fizycznych, typowo dla kobiet. Można wyjść, być na świeżym powietrzu i można młoteczkiem pokopać piłeczkę – mówi Jadwiga Gałęcka, liderka Klubu Aktywnego Seniora.

– Zastanawiałam się: iść czy nie iść, bo nasza Jadzia zaprasza, SMS-uje, no to jestem. Pierwszy raz od pandemii, byłam przed pandemią, ale po zniesieniu obostrzeń jestem pierwszy raz. To jest łatwy sport, lekki i przyjemny – mówi Ewa Janeczko, wrocławianka.

– My nie gramy profesjonalnie, tylko tak bardziej zabawowo – dodaje Teresa Szczepaniak, wrocławianka.

Marzeniem Pani Jadwigi jest stworzenie turnieju międzypokoleniowego w parku Staszica.

– Taki turniej, wnukowie kontra dziadkowie, chciałabym zrobić na Nadodrzu, ale musiałbym trawę skosić, bo jest tu trochę za wysoka na krokieta – dodaje Jadwiga Gałęcka, liderka Klubu Aktywnego Seniora.

Seniorki bardzo serdecznie zapraszają wszystkich wrocławian w czwartki od godz. 10L00 do 12:00 do Parku Staszica na wspólną grę w krokieta.

– Warto się ruszać, warto się ruszać, powtarzam jeszcze raz, warto – podkreśla Jadwiga Gałęcka, liderka Klubu Aktywnego Seniora.

I uśmiechać, bo śmiech to także zdrowie.

Zobacz również

Wakacje to odpoczynek, jednak całe dwa miesiące bez szkoły to dużo czasu, z którym czasem nie wiadomo, co zrobić. Tutaj naprzeciw wychodzi Kobierzycki Ośrodek Sportu i Rekreacji ze swoimi sportowymi, letnimi półkoloniami.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy