Seniorze! Wyjdź z domu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Seniorzy powrócili do aktywności fizycznych. Czy brakowało im zajęć po miesiącach izolacji?

Gra w bule czy nordic walking? Wrocławscy seniorzy mają w czym wybierać, jeśli chodzi o darmowe aktywności na świeżym powietrzu. 

Tematy, które realizujemy to m.in. nordic walking, petanka oraz siłownie stacjonarna z elementami rehabilitacji — mówi Adam Omelan, Wrocławski Trener Senioralny.

Osiedlowi trenerzy nakłaniają seniorów do aktywnego spędzania czasu, szczególnie po miesiącach siedzenia w domu. 

Ruch to zdrowie, a kontakt z przyrodą sprawia, że żyjemy dłużej — dodaje Adam Omelan

Możliwość takiego spotykania się razem daje nam Wrocławski Szkolny Związek Sportowy. Trenerzy przychodzą ze sprzętem i pomagają nam ćwiczyć — opowiada Aleksandra, aktywna seniorka.

Czy seniorom brakowało zajęć? 

Przestałyśmy się spotykać na początku pandemii. Jakoś pod koniec maja, z powrotem udało się nam wrócić do aktywności na powietrzu z czego jesteśmy zadowolone — wyjaśnia Aleksandra

Taka aktywność jest bardzo ważna szczególnie w naszym wieku, kiedy nie pracujemy i nie prowadzimy tak bogatego życia społecznego — dodaje Lilianna, seniorka.

Seniorzy czekali na powrót aktywność. Pytali kiedy ruszy program, bo byli tego spragnieni — dodaje trener.

Jak twierdzi Adam Omelan, zajęcia są obecnie organizowane z uwzględnieniem problemów zdrowotnych seniorów oraz z zachowaniem wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

Trzymamy odległości, dbamy o bezpieczeństwo własne oraz osób starszych.

Wrocławscy trenerzy senioralni aktywnie działają na terenie całego miasta i namawiają do wspólnej aktywności fizycznej i ćwiczeń pod okiem profesjonalistów.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy