Seniorze! Zadbaj o aktywność

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Czas pandemii i izolacji był szczególnie trudny dla wrocławskich seniorów, ponieważ to oni w pierwszej kolejności musieli pozostać w domach z uwagi na własne bezpieczeństwo, przez co zaniedbali swoją aktywność fizyczną. Teraz jest czas, żeby do tej aktywności powrócić.

Są to zajęcia, które prowadzimy dla seniorów, tutaj w ,,Czasoprzestrzeni”. Głównie chodzi nam o zdrowie seniorów, żeby cały czas utrzymali się w ruchu. Zawsze patrzymy, w jakiej kondycji są seniorzy, wzmacniamy mięśnie, rozciągamy, także wszystko pod względem zdrowia oczywiście – mówi Justyna Reingruber, fizjoterapeutka, instruktorka pilates. 

Cykl zajęć rehabilitant prowadzony jest w Czasoprzestrzeni. Są to zajęcia bezpłatne, w małych grupach.

Osiem osób maksymalnie może wejść, próbujemy robić to w małych grupach, też po to, aby wszystkich poprawiać, żeby ćwiczyli tak, jak się powinno – mówi Justyna Reingruber, fizjoterapeutka, instruktorka pilates.        

Jak zdradza nam Justyna Reingruber, prowadząca zajęcia, cieszą się one sporym powodzeniem wśród seniorów.

Jest bardzo duże zainteresowanie, trochę nam szkoda, że tylko jedna godzina jest w tygodniu, ale staramy się, gdy ktoś się nie pojawi zawiadamiać kolejne osoby, które zostawiły numer telefonu, bo niestety nie mamy więcej możliwości na większe grupy, więc trzeba jakoś wszystkich zadowolić. Są osoby uzależnione od pilatesu, ponieważ jak się zacznie to już ciężko przestać, tak jak zresztą ja to robię – dodaje Justyna Reingruber, fizjoterapeutka, instruktorka pilates.        

Zobacz również

W najbliższy piątek 23 lutego na Dużej Scenie Teatru Polskiego we Wrocławiu zostanie zagrany spektakl „Kaligula” w reżyserii Roberta Czechowskiego. Warto przyjść i zobaczyć ten spektakl chociażby ze względu na to, że będzie to jeden z ostatnich spektakli, który zostanie zagrany na Dużej Scenie. Przypomnijmy, że już w kwietniu rozpocznie się tutaj remont.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy