Seniorze, zadbaj o dietę i siłę mentalną

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Magdalena Szyszka-Barycka to dietetyk kliniczny, który od 2015 roku współpracuje z Wrocławskim Centrum Seniora. W każdy wtorek o 10:30 prowadzi wykład online dotyczące żywienia seniorów.

– Spotykamy się i rozmawiamy o tym, co dla seniorów w kwestii żywienia jest najważniejsze. Jest to forma wykładów, ale staram się także aktywizować seniorów. Można zadawać pytania, włączać się w dyskusję. Zawsze  zostawiamy 5 minut na rozmowę o tym, co najbardziej ich interesuje – mówi Magdalena Szyszka- Barycka, dietetyk kliniczny.

Uczestników jest kilkudziesięciu, każdy może wziąć udział. Oprócz cennych porad, dietetyczka opowiada o mitach żywieniowych, ale nie tylko

Link jest na fb Wrocławskiego Centrum Seniora, ale w razie czego można się także bezpośrednio ze mną skontaktować wtedy udostępnię. Skupiamy się profilaktyce  chorób cywilizacyjnych – cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, miażdżyca. Omawiamy zagadnienia dietetyczne nie od takiej typowej strony – gramatur, wag – ale od strony praktycznej, czyli na przykład jak powinien wyglądać nasz talerz, czego unikać  albo jak czytać składy – mówi Magdalena Szyszka- Barycka, dietetyk kliniczny.

 Dbanie o kondycję fizyczną i zdrowe żywienie to tylko jedna strona medalu. Nadal ważne jest, aby dbać o swoją psychikę. Zwłaszcza podczas piątej fali pandemii. Każdy powinien indywidualnie spojrzeć na swoje potrzeby.

Warto zastanowić się czy w tej chwili bardziej potrzebujemy odpoczynku czy to co bardziej nam się przyda to aktywność społeczna na przykład zajęcia online. Zastanówmy się nad tym pod kątem relacji międzyludzkich. Czy moja potrzeba jest taka, żeby się z kimś spotkać i porozmawiać – dodaje Dawid Zieliński, psycholog Wrocławskiego Centrum.

 Dawid Zieliński psycholog Wrocławskiego Centrum Seniora zdradza, że codzienna rutyna może pomóc przetrwać trudny czas.

– Warto samemu sobie poszukać takich możliwości – zapiszę się na zajęcia online – których we Wrocławiu  nie brakuje, żeby utrzymać codzienną rutynę. Mieć powód, żeby zacząć dzień, choćby wirtualnie – dodaje Dawid Zieliński, psycholog Wrocławskiego Centrum.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy