Seniorze zbadaj swoje kości! Mobilne Centrum Diagnostyki Osteoporozy znów we Wrocławiu

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Do Wrocławia znów zawitało Mobilne Centrum Badania Osteoporozy. Tym razem zatrzymało się na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

Gościliśmy ostatnio we Wrocławiu we wrześniu. Nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Trzeciego Wieku na ul. Dawida, żeby po raz kolejny zorganizować taką akcję. Udało się pozyskać na to środki i jesteśmy. Zainteresowanie znowu jest bardzo duże – mówi Marcin Muraszewski, Mobilne Centrum Badania Osteoporozy.

Wcześniej był wykład dotyczący różnych schorzeń, które mogą dotyczyć seniorów, a w międzyczasie każdy chętny mógł wykonać sobie takie badanie – dodaje Marcin Muraszewski.

Uważam, że badanie w tym zakresie jest bardzo ważne. Ponieważ starzejąc się, chcąc nie chcąc, starsi ludzie często potykają się i w przypadku, gdy mają do tego osteoporozę to może mieć nieciekawe konsekwencje. Uważam, że warto się badać i cieszę się, że mam dziś taką okazję.

Po raz pierwszy korzystałam z takich badań.  W takim wieku trzeba się już badać. Jestem zadowolona z tych badań, szybciutko, sprawnie, fajnie – mówią słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Współpracujemy z różnego rodzaju instytucjami, między innymi z tymi, które zgłaszają się do nas z ofertą skierowaną do naszych seniorów w zakresie diagnostyki zdrowia. Jedną z chorób, która dotyka szczególnie kobiety w wieku powyżej 60. roku życia jest osteoporoza. Jednak dobrze gdy dbamy o to, żeby z pewnym wyprzedzeniem w odpowiednim czasie zrobić te badania – zaznacza Jerzy Sosnowski, przewodniczący zarządu Uniwersytetu Trzeciego Wieku, UWr.

9 listopada, we wtorek, będziemy jeszcze na ul. Piłsudskiego 37, przy jednej ze spółdzielni mieszkaniowych, więc ewentualnie każdego zainteresowanego w wieku powyżej 55. roku życia przyjmiemy. Ostatnio tego typu programy realizujemy w kierunku kobiet, szczególnie do tych, które mogą być nieświadome tego, że na taką jednostkę chorobową mogą chorować. Prawdopodobnie na swoich stronach internetowych będziemy zamieszczać kolejne terminy, bo myślę, że taka akcja na pewno szybko się nie skończy – mówi Marcin Muraszewski, Mobilne Centrum Badania Osteoporozy.

Na miejscu zawsze staramy się przyjąć każdego zainteresowanego. Warto się badać, a więc zapraszamy wszystkich chętnych – zaprasza Marcin Muraszewski.

Zobacz również

W godzinach popołudniowych na wysokości ulicy Ruskiej we Wrocławiu doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem motocyklisty, co spowodowało też utrudnienia w ruchu w centrum miasta. Dostaliśmy nagranie z miejsca zdarzenia od naszego widza na kontakt@echo24.tv. Zapytaliśmy wrocławską policję, jak doszło do tego zdarzenia.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy