Seniorzy aktywni nawet w czasie pandemii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Dzięki Tereni możemy się spotykać, a przy okazji jesteśmy aktywni i dbamy o swoje zdrowie. W ten sposób seniorzy opisują zajęcia sportowe prowadzone przez Teresę Tadeuszyk. Absolwentka AWF-u ukończyła także Kurs Szkoły Liderów organizowany przez WCRS, a teraz swoją pasją do sportu zaraża innych seniorów.

Ruch jest najlepszym środkiem, który nigdy się nie przedawkuje, powoduje, że spotykam się z najciekawszymi seniorami, którzy mnie wspierają, którzy są ze mną. Zawsze uśmiechnięci, zawsze zadowoleni, wzajemnie ładujemy sobie baterię, a szczególnie w tych trudnych czasach, gdzie byliśmy w długiej izolacji – mówi Teresa Tadeuszyk, animatorka środowisk senioralnych.

Po przerwie spowodowanej pierwszymi miesiącami pandemii, radość ze spotkań i wspólnych treningów była jeszcze większa. Ćwiczenia na świeżym powietrzu to nie tylko korzyści zdrowotne, ale także bardzo ważne dla seniorów momenty, kiedy mogą spotkać się z innymi.

No wie Pani, w tej chwili, kiedy jesteśmy zamknięci w domu i skazani na samotność, szczególnie Ci, którzy nie mają rodziny blisko siebie – na przykład ja mieszkam sam –  no to takie wyjście na świeże powietrze, czasem na słońce, czasem na deszcz, ale spotkanie sympatycznych ludzi, których się zna. To jest bardzo ważne, jakoś tak wzmacnia psychikę i nie pozwala tak się poddać depresji, zmartwieniom i obawą związanych z koronawirusem – wyznaje Bogdan Partyka, uczestnik zajęć sportowych.

To jest po prostu bardzo ważne, żeby nie siedzieć w domu, tylko po prostu wyjść chociaż na pół godzinki, ale to jest odprężenie dla nas. Także to jest rewelacja spotkać się tutaj w parku – dodaje Irena Solarek, uczestniczka zajęć sportowych.

Pani Teresa zachęca wszystkich seniorów do aktywności fizycznej, bez której sama nie wyobraża sobie codzienności. Od dzieciństwa interesowała się gimnastyką, później długo ćwiczyła jogę, teraz aktywizuje seniorów.

Można byłoby mówić bardzo wiele, co daje po prostu ruch, a przede wszystkim przedłuża nam młodość. Daje nam ogromną siłę witalną i powoduje, że nasze zakresy ruchu w tych ważnych stawach – barkowym i biodrowym – one są utrzymane na takim zakresie, na jakim są nam potrzebne – wyjaśnia Teresa Tadeuszyk, animatorka środowisk senioralnych.

Żeby zadbać o zdrowie, potrzebne są przede wszystkim chęci.

Zobacz również

Saszetka z nasionami roślin pszczelego pożytku, a więc pożytecznych dla owadów zapylających wystarczy na zasianie nawet 4 metrów kwadratowych. Owady są nam niezbędne do życia i dlatego warto im pomóc, siejąc rośliny, z których będą mogły czerpać nektar i pyłki.

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy