Seniorzy poznają Wrocław. Odwiedzili jedyne takie miejsce na świecie

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
Wrocławskie Centrum Seniora aktywizuje seniorów ze stolicy Dolnego Śląska na różny sposób. Jednym z nich jest odwiedzanie instytucji działających w przestrzeni miejskiej. Ostatnim miejscem, które odwiedzili wrocławscy seniorzy, była jedyna taka na świecie galeria małych instrumentów Toy Piano.

Galeria małych instrumentów Toy Piano to wyjątkowe miejsce na mapie Wrocławia. To tutaj zobaczyć można ponad 300 małych pianin. Tak małych, że mogą zmieścić się na dłoni. Niektóre z nich powstały nawet 150 lat temu. Każde z nich jest unikatowe, a na całym świecie nie ma drugiej takiej ekspozycji.

  • Bardzo mi się podoba, tym bardziej, że ja kiedyś w dzieciństwie grałam na pianinie. Kazano mi się nauczyć grać na pianinie, tak to powiem. Oczywiście skończyło się tak, jak się skończyło i nie potrafię. Miejsce jest piękne i powiem szczerze, że ja mam wnuka ośmioletniego i chyba go tu przyprowadzę kiedyś, żeby zobaczył, bo dzieci w tej chwili mało interesują się taką muzyką. Raczej wiadomo, że najróżniejszymi innymi rzeczami. Wydaje mi się, że każdy powinien wiedzieć, skąd ten dźwięk powstał – mówi Ewa Białowąs, liderka grupy Panie Niespodzianki przy WCS.

  • Jestem pod wielkim wrażeniem, bo czytałam o tej wystawie, ale nie wiedziałam, że jest aż tyle instrumentów i każdy w swoim rodzaju i każdy wydaje inny dźwięk. Coś pięknego. Naprawdę jestem w szoku. Kiedyś byłam młoda, skończyłam średnią szkołę muzyczną na fortepianie, ale to było dawno. Teraz nie gram. Czasami jak jesteśmy w Centrum Seniora, to coś tam pobrzdąkam – mówi Halina Nogaj, wrocławska seniorka.

  • Wrocławskie Centrum Seniora w ramach projektu Akademia Rozwoju Seniora organizuje nie tylko spotkania w siedzibie na Placu Dominikańskim 6, ale także ciekawe, fantastyczne spotkania w przestrzeni miejskiej. I stąd też pomysł odwiedzenia tej wspaniałej galerii małych instrumentów Toy Piano. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy wziąć udział w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ to miejsce, to miejsce nie tylko dla pasjonatów muzyki, ale właśnie dla wszystkich osób, które chcą poznać ciekawe, nowe przestrzenie, które chcą rozwijać swoje zdolności, które chcą pozyskiwać wiedzę o ciekawych wydarzeniach, ciekawych projektach – mówi Kamila Polańska, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskie Centrum Seniora.

Galeria, której pomysłodawcą jest Paweł Romańczuk działa od stycznia i jest otwarta w czwartki od 14:00 do 19:00 oraz w soboty i niedziele od 12:00 do 18:00. Mieści się w podwórku przy Ruskiej 46A. Wstęp jest darmowy.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy