Seniorzy rozwijają swoją pasję na warsztatach fotograficznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email
We Wrocławskim Centrum Seniora po raz piąty zorganizowano warsztaty fotograficzne, które już tradycyjnie są prowadzone przez artystę fotografika Marka Bułaja. Takie warsztaty obejmują serię spotkań. W ramach tegorocznej edycji, seniorzy będą mieli okazję dowiedzieć się o podstawach fotografii, ale również o tym, czym jest fotografia subiektywna.

Fotografia nie zna wieku. Młode osoby w wieku 5-6 lat mogą fotografować. Mam też osoby w grupie, które mają 83-84 lata. Tak że wiek nie jest jakąś wartością ujemną w tym przypadku lub ograniczającą możliwości danego artysty w robieniu zdjęć. Chodzi tylko o percepcję i chęć do fotografowania – mówi Marek Bułaj, artysta fotografik.

Chętnych, żeby wziąć udział w warsztatach fotograficznych, nie brakowało. Zgłosiło się ponad 20 osób. 

W zeszłym roku brałam udział w zajęciach dotyczących portretu i ponieważ interesuję się fotografią, chciałabym robić trochę lepsze zdjęcia, więc uczestniczę w tym roku również – mówi Ewa Mazurkiewicz, uczestniczka warsztatów fotograficznych.

Przyszedłem tutaj, bo trafiłem na zaproszenie WCRS-u, czyli Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego na temat fotografiki. Akurat teraz jestem w momencie przebudowywania swojego w cudzysłowie mówiąc warsztatu fotograficznego – mówi Jerzy Wysocki, uczestnik warsztatów fotograficznych.

Będę opowiadał o podstawach fotografii, o czasie, o wartości „F”, o głębi ostrości i takie podstawowe rzeczy, żeby przygotować ich do przyszłych zajęć. Zwykle zadaję prace domowe. Teraz też prosiłem, żeby uczestnicy poprzynosili zdjęcia, które im nie wyszły, czyli zdjęcia z błędem fotograficznym – mówi Marek Bułaj, artysta fotografik.

To jest połączenie zajęć ze spotkaniami. Ludzie o różnych poglądach, różnych umiejętnościach i oczekiwaniach. Jeżeli tych oczekiwań nie ma zbyt dużych, ma się trochę cierpliwości i chęci do nauczenia się czegoś nowego i spędzić miło czas, to to jest dobre miejsce – mówi Ewa Mazurkiewicz, uczestniczka warsztatów fotograficznych.

Na tych spotkaniach łowię same informacje te najnowsze, dotyczące oprogramowania, może jakiś aplikacji. Jeśli chodzi o podstawę robienia zdjęć, to mam to opanowane. Tak że nie to było moim celem. Moim celem było zasięgnięcie, że tak powiem, nowego kierunkowskazu – mówi Jerzy Wysocki, uczestnik warsztatów fotograficznych.

Prowadzący warsztatów Marek Bułaj zapowiedział też, że nie zabraknie zajęć praktycznych w terenie.

Planuję wyjścia plenerowe. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało. Mam nadzieję, że z czasem będę miał lepsze rozeznanie, kto co potrafi i gdzie można z nimi wyjść – mówi Marek Bułaj, artysta fotografik.

Zobacz również

Social media

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Masz istotne informacje?

Napisz do nas:
kontakt@echo24.tv

Najnowsze programy