Seniorzy w Synagodze pod Białym Bocianem

Share on facebook
Share on twitter
Share on email
Wrocław jest miastem wielokulturowym i otwartym. W Synagodze pod Białym Bocianem odbyło się spotkanie dla seniorów na temat kultury, sztuki i muzyki żydowskiej. Sala była wypełniona do ostatniego miejsca.

– Kultura żydowska jest wspaniała. Byliśmy bardzo ciekawi tego, jak wszystko tutaj wygląda. Jesteśmy zaciekawieni wszystkim. Przyszłyśmy z koleżanki z rady osiedla bardzo dobrze czujemy się w Synagodze – podkreślali uczestnicy spotkania.

Podczas spotkania wrocławscy seniorzy mogli się zapoznać z tradycją i zwyczajami żydowskim, między innymi dostali specjalne przepisy kuchenne, rabin tłumaczył różne pojęcia.

– Mówię na przykład, dlaczego jemy czulent na szabat. Wszyscy jemy, mamy to samo ciało, ale dlaczego jest żydowskie jedzenie. Mam nadzieję, że to bd ciekawe – mówi David Basok, rabin gminy żydowskiej we Wrocławiu.

Zainteresowanie wydarzeniem było ogromne. W synagodze pod białym bocianem znalazło się 200 osób, żeby wspólnie rozmawiać na temat kultury żydowskiej.

– Chcemy dorzucić warstwę edukacyjną do życia wrocławskich seniorów, którzy na co dzień uczestniczą w różnych aktywnościach i są naszą sporą częścią publicznością – podkreśla Agata Szakiel, manager Chóru Synagogi pod Białym Bocianem.

Wykłady będą cykliczne, a w sobotę w synagodze odbędzie się koncert. Muzyka na żywo będzie wykonywana przez septet jazowy Piotra Wojtasika a także chór Synagogi pod Białym Bocianem.

 

Najnowsze wiadomości

Najnowsze programy